Eiropā turpina augt koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits

Pievienot komentāru
Eiropā turpina augt koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits
REUTERS / SCANPIX

Eiropas valstīs turpina pieaugt inficēšanās gadījumu skaits. Bažās par jaunu uzliesmojumu virkne valstu atjaunojušas iepriekš atceltos ierobežojumus. Eiropas Savienībā vislielākais satraukums ir par Spāniju, kurā konstatēti neskaitāmi vīrusa perēkļi.

Spānija šobrīd atkal kļuvusi par koronavīrusa epicentru – reģistrēti vairāk nekā 200 Covid-19 perēkļi, un ik dienu valstī tiek fiksēti ap 1000 jauni saslimšanas gadījumi. Reaģējot uz to, vairākas valstis noteikušas stingrus ceļošanas ierobežojumus tiem, kas vēlas doties uz šo reģionu. To vidū arī Lielbritānija, kas noteikusi 14 dienu karantīnu ikvienam, kas atgriežas no Spānijas.

Tas izraisījis konfliktu abu valstu starpā.

Spānijas valdības vadītājs Pedro Sančess britu soli nodēvējis par nesamērīgu. Tikmēr Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons norādījis, ka negrasās atcelt noteiktos ierobežojumus. “Citās valstīs, tostarp Spānijā, mēs redzam otrā viļņa parādīšanos. Mūsu pienākums ir rīkoties ātri un izlēmīgi, lai nepieļautu infekcijas izplatīšanos šeit. Šajā gadījumā mūsu lēmums bija kontrolēt ceļotājus, kas atgriežas no Spānijas, un mēs no tā neatteiksimies.”

Tikmēr bažas par koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumu pauž arī Vācija. Tur kopējais inficēšanās gadījumu skaits jau pārsniedzis 200 000 un katru dienu tiek apstiprināti vairāk nekā 600 jaunu gadījumu. Vācijā īpašu satraukumu raisa cilvēki, kas atgriežas no brīvdienām ārzemēs. Pagaidām valsts robežkontroli atjaunot negrasās, taču tiek rosināts dubultot Covid-19 veikto testu skaitu.

Horsts Zēhofers
Vācijas iekšlietu ministrs

Es atbalstu intensīvākas pārbaudes, testēšanu. Mums ir jāspēj identificēt jaunos gadījumus pēc iespējas ātrāk, lai izvairītos no plašākiem infekcijas uzliesmojumiem. Bet šobrīd es nevaru iedomāties, ka mēs tagad atkal ieviešam robežkontroli visā Vācijā.

Bavārijas federālā zeme jau sākusi veidot pārbaudes punktus pie automaģistrālēm, kas reģionu savieno ar Austriju. Jaunus ierobežojumus ieviesusi arī Beļģija, kur aizliegts vienā kompānijā atrasties vairāk par pieciem cilvēkiem.

Inficēto skaits pieaug arī Lietuvā. Reaģējot uz to, kaimiņvalsts valdība rīt lems par prasību atjaunot sejas aizsargmasku lietošanu sabiedriskajās vietās. Ja valdība atbalstīs priekšlikumu, tas varētu stāties spēkā jau ceturtdien.