Eiropā strauji izplatās jaunā Covid-19 mutācija

5 komentāri
Eiropā strauji izplatās jaunā Covid-19 mutācija
AFP/SCANPIX

Kamēr Latvijas amatpersonas cenšas panākt veikalu atvēršanu, tikmēr daudzas citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis jaunā, lipīgākā Covid-19 paveida izplatības tempu dēļ lemj par stingrākiem ierobežojumiem un arī Pasaules Veselības organizācija ceļ trauksmi – patlaban Eiropā ir desmit reižu vairāk jaunatklāto inficēšanās gadījumu nekā pērn maijā, vēsta TV3 Ziņas.

Čehijā, kur situācija jau nedēļas sākumā raksturota kā pilnīga katastrofa, kļūst vēl sliktāk. Vakar fiksēti teju 16 000 inficēšanās gadījumu. Liela daļa no tiem jaunais, lipīgākais koronavīrusa paveids. Valdība gatavojas no nākamās nedēļas atgriezties pie pavasara ierobežojumiem un slēgt gandrīz visu, tostarp robežas.

Situācija nopietna arī citviet ES. Itālijā reģistrēts augstākais inficēšanās gadījumu skaits pēdējo sešu nedēļu laikā – atklāti gandrīz 16 500 jaunu saslimšanas gadījumu. Un jau atkal lielākais jaunā Covid-19 paveida uzliesmojums skāris ziemeļu provinces Lombardijas reģionu, īpaši Brešas pilsētu. Reaģējot uz to, amatpersonas lūdz Itālijas valdību turp strauji novirzīt vakcīnu piegādes.

“Mēs esam gatavi upurēties, ja nepieciešams vakcinēsim visu diennakti,” sacījusi Brešas pilsētas, Itālijā, mēra vietniece Laura Kastaleli.

Tagad ierobežojumu līmenis valstī paaugstināts no “dzeltenā” līdz stingrākajam – “oranžajam” līmenim. Reģiona mediķi neslēpj, ka situācija ar jaunā paveida mutācijas izplatību ir satraucoša.

Brešas slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļas vadītājs Kristians Perani

”Pēdējās nedēļās spiediens pieaug. Mēs nevaram runāt par trešo vilni tāpēc, ka otrais nekad nav beidzies. Mēs neesam nonākuši zem 200 hospitalizētiem Covid-19 pacientiem dienā, tagad mēs sasniedzām 300 pacientu slieksni. Lielākais procentuālais gadījumu skaits ir šie jaunie Covid-19 varianti.”

Bažās par trešo pandēmijas vilni par papildu ierobežojumiem lēmusi arī Somija, Zviedrija, Polija un Vācija. Tikmēr Francija pieņēmusi lēmumu pastiprināt kontroli uz robežas ar Vāciju, kur lipīgais vīruss izplatās straujāk nekā Francijā. Pasaules Veselības organizācija esošo situāciju raksturo kā ļoti bīstamu.

Ieskaties šeit:

PVO Eiropas reģiona vadītājs Hanss Klugs

“Līdz šim PVO Eiropas reģionā ir reģistrēti gandrīz 38 miljoni Covid-19 gadījumu, kā arī 850 000 nāves. SARS-COV-2 vīruss turpina ļoti strauji izplatīties visā Eiropā. Vēl jo vairāk strauji izplatās jaunās mutācijas. Situācija ir bīstama. Jaunu gadījumu skaits Eiropā tagad ir 10 reizes lielāks nekā pagājušā gada maijā.”

Lasi vēl: PVO pārstāvis brīdina: Covid-19 vakcīnas var radīt mānīgu drošības sajūtu

Vienlaikus, apkopojot jaunākos zinātnieku datus par Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem, organizācija ceļ trauksim, ka ik desmitajam Covid-19 slimniekam ir tā sauktais garais Covid-19, proti, pārslimojot šo infekciju, vēl ilgstoši saglabājas nespēks, elpas trūkums, sāpes, redzes un dzirdes problēmas, galvassāpes un citas veselības problēmas.