Eiropā prognozē strauju saslimstības ar Covid-19 palielināšanos augustā

50 komentāri
Eiropā prognozē strauju saslimstības ar Covid-19 palielināšanos augustā
LUKASZ JANYST/SCANPIX

Epidemioloģiskās tendences Eiropas Savienībā (ES) atkal kļūst bažīgas – ES Slimību novēršanas un kontroles dienests nākamajās nedēļās prognozē daudzkārtēju jauno saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaita palielinājumu, vēsta TV3 Ziņas.

Pagājušajā nedēļā Eiropā kumulatīvais rādītājs uz simts tūkstošiem iedzīvotāju bija 90. Taču, vērojot Delta paveida straujo izplatību, Eiropas epidemiologi brīdina, ka uz 1. augustu šis skaitlis varētu pieaugt līdz aptuveni 420. Vēl nedēļu vēlāk šis rādītājs jau varētu sasniegt 620.

Vairākas valstis ziņo par ierobežojumu atjaunošanu. Francija nevakcinētiem ceļotājiem noteikusi stingrākus noteikumus par testu derīguma termiņu. Spānijā, reģionā ap Barselonu, atjaunota komandanstunda; no nākamās nedēļas tur plāno atjaunot arī obligātu masku valkāšanu ārā. Vietējie saka, ka Spānijas valdība pārāk ātri – maijā – bija atlaidusi grožus.

Monika Garsija, Barselonas iedzīvotāja

“Es domāju, ka mēs gājām pārāk strauji. Valdība pārāk paļāvās uz cilvēku godaprātu. Ka cilvēki vakcinējas. Bet jaunieši to nedara. Lieli koncerti un plaša sabiedriska pulcēšanās sākās visur un nu mēs redzam rezultātu.”

Katalonijas varas iestādes atcēlušas šajā nedēļas nogalē plānotās veselības aprūpes darbinieku brīvdienas, jo paredzams, ka palielināsies intensīvās terapijas gultu noslodze.

Divu nedēļu kumulatīvais rādītājs Spānijā 17.jūlijā sasniedza 450 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

50 komentāri