Komentāri

Lai vajadzības gadījumā reaģētu uz briestošām krīzēm pie Eiropas Savienības ārējām robežām, plānots izveidot vienotu Eiropas robežu un krasta apsardzi.

Tajā sadarbosies aģentūra, kas izveidota uz esošā Frontex pamata ar dalībvalstu robežsargiem. Šī operatīvā robežapsardzes aģentūra būs pilnvarota ieviest kārtību uz jebkuras dalībvalsts robežas, pat ja attiecīgā valsts to neuzskata par vajadzīgu. Tādējādi iecerēts, ka tiktu atgūta kontrole pār migrācijas plūsmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā vairakkārt akcentējuši daudzu Eiropas Savienības valstu, tā arī pašmāju politiķi – Šengenas zona bez iekšējām robežām var pastāvēt tikai tad, ja tās ārējās robežas tiek efektīvi aizsargātas. Tomēr pēdējā pusotra gada laikā Eiropas pilsoņiem diemžēl nācies pārliecināties par gluži pretējo – kontinenta ārējās robežās daudzviet ir vājie punkti.

Foto

To visspilgtāk ilustrē pēdējā gada notikumi uz Grieķijas robežas – daudzajām tai piederošajām Vidusjūras salām. Ik dienu caur tām Eiropā ieplūst vairāki tūkstoši bēgļu, un robežas apsargāt nav pa spēkam ne pašai Grieķijai, ne krasta apsardzei Frontex.

Eiropas robežu un krasta apsardzei būs jārīkojas, ja kāda no dalībvalstīm pati nespēs tikt galā ar problēmām uz savas robežas. Aģentūra būs pilnvarota iejaukties pat tad, ja attiecīgā dalībvalsts palīdzību nelūdz un uzstāj, ka papildu iejaukšanās nav nepieciešama.

Izskan kritika, ka šādi tiktu apdraudētas suverēno valstu tiesības. Kamēr daļa deputātu gatavi meklēt juridiskus kompromisus, citi ir kategoriski – miljoni eiropiešu nav vainīgi, ka robežvalstis pienācīgi neveic savu darbu robežu kontrolē.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl