Eiropā notiekošo var uzskatīt par “jaunu nacisma tendenci”, paziņo Erdogans

1 komentārs
Eiropā notiekošo var uzskatīt par “jaunu nacisma tendenci”, paziņo Erdogans
FOTO: LETA

Nerimst saspīlējums Turcijas un Nīderlandes attiecībās. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans izraisījis kārtējo sašutumu Nīderlandē, nākot klajā ar izteikumiem par 1995. gadā notikušo Bosnijas musulmaņu slaktiņu Srebrenicā.

Erdogans paziņojis, ka Nīderlandes vēsture ir tumša, bet morāle un raksturs ir “salauzti” pēc tam, kad ANO miera uzturētāji nenovērsa Bosnijas serbu īstenoto Srebrenicas slaktiņu.

Lai gan Eiropas Savienība (ES) aicinājusi Turciju atturēties no pārspīlētiem paziņojumiem un rīcības, Erdogans vēlreiz nodēvēja nīderlandiešus par nacistiem un paziņoja, ka Eiropā notiekošo var uzskatīt par nacismu, “jaunu nacisma tendenci”.

”Vairākas Eiropas valstis pārgājušas nacistu, rasistu un fašistu pusēs. Mēs vairākkārt esam norādījuši uz rasisma, islāmfobijas un ksenofobijas pieaugumu Eiropā. Mēs esam brīdinājuši savus partnerus, tomēr tas netiek ņemts vērā. Mēs esam gatavi cīnīties pret to,” paziņojis Erdogans.

Erdogans paziņojis, ka “jā” balsojums 16. aprīļa referendumā par viņa pilnvaru paplašināšanu būšot vislabākā atbilde Turcijas “ienaidniekiem”.