Mogerīni preses dienests noliedz, ka ES gaida no Kijevas autonomijas piešķiršanu Donbasam

0 Komentāru
Mogerīni preses dienests noliedz, ka ES gaida no Kijevas autonomijas piešķiršanu Donbasam
Eiropas Savienības Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos un Eiropas Komisijas viceprezidente Federika Mogerīni (Foto: LETA)

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni intervijā Austrijas izdevumam Kurier nav teikusi, ka ES sagaida autonomijas piešķiršanu Ukrainas austrumiem, paziņojusi Mogerīni preses sekretāre Maja Kocijančiča.

“Šī intervija notika vēl pirms Mogerīni sāka vadīt Eiropas diplomātisko dienestu un mums nav saprotams, kāpēc tā iznākusi tikai tagad,” pavēstīja Kocijančiča.

Mogerīni preses dienests norāda, ka viņas citāti par Donbasa autonomiju tikuši sagrozīti.

“Saruna ar žurnālistiem notika angļu valodā, viņas izteikumi bija ievērojami garāki. Tāpēc, iespējams, ka kļūdas radušās tulkojumā,” sacīja Kocijančiča. “Īstenībā viņa runāja, ka sagaida Minskas protokola izpildi un par reformām, ieskaitot decentralizāciju.”

Jau ziņojām, ka intervijā, kas pirmdien publicēta Austrijas laikraksta Kurier tīmekļa vietnē, ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni pauda, ka Eiropas Savienība (ES) no Kijevas sagaida, ka Ukrainas austrumiem tiks piešķirta autonomija.

Atbildot uz jautājumu, ko ES sagaida no Kijevas, augstā pārstāve sacīja: “Cilvēku kultūras un valodas cienīšanu, autonomijas statusu austrumiem, institucionālas reformas.”

Viņa arī norādīja, ka šobrīd Ukrainas austrumus pametuši daudzi bēgļi un ka izšķiroša nozīme ir humānajai palīdzībai.

“Kaut kas ir jādara pret korupciju, ekonomikai atkal ir jāsāk darboties. Ukraina ir atbildīga par pārmaiņām,” akcentēja Mogerīni.

Vaicāta, vai ES Ukrainas-Krievijas konfliktā ir pielaidusi kļūdas, augstā pārstāve norādīja, ka dialogu, kas šobrīd notiek ES, Ukrainas un Krievijas starpā, ES vajadzēja sākt agrāk.

Ukrainas parlaments 16. septembrī pieņēma likumu par atsevišķu Donbasa daļu īpašo statusu. Likumā paredzēts, kas atsevišķos Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonos uz trim gadiem tiek ieviesta īpaša pārvaldes kārtība.

Tomēr 3. novembrī Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka dienu iepriekš promaskavisko kaujinieku sarīkoto pseidovēlēšanu dēļ šis likums var tikt atcelts.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru