Komentāri
Eiropa nedēļas laikā paplašinās sankcijas pret Krieviju
Foto: AFP/SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) līderi uzdevuši ekspertiem nedēļās laikā sagatavot pret Krieviju sankcijas, kas tai varētu tikt noteiktas Maskavas pret Ukrainu īstenoto pasākumu dēļ, svētdien pēc ES dalībvalstu līderu samita sanāksmes paziņoja Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Līderi ir “gatavi spert tālākus būtiskus soļus, ņemot vērā to, kā situācija attīstīsies uz vietas”, pēc sarunām Briselē sacīja Rompejs, piebilstot, ka līderi pieprasījuši Eiropas Komisijai (EK)”steidzami veikt sagatavošanas darbus”.

“Pēdējo trīs dienu laikā situācija ir dramatiski eskalējusies,” sacīja Rompejs. “Mūsu pūliņiem tagad ir jābūt vērstiem uz to, lai apturētu asinsizliešanu.”

“Visi ļoti labi saprot, ka mums ir jārīkojas ātri, ņemot vērā situācijas attīstību uz vietas un traģisko pēdējo dienu dzīvības zaudējumu,” sacīja Rompejs.

Vācija kanclere Angela Merkele norādīja, ka jaunās sankcijas tiks noteiktas uz jau esošo soda pasākumu bāzes, kas pamatā skar finanšu pakalpojumus, bruņojuma un enerģētikas jomas.

Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V) pēc Eiropadomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka Eiropadome ir lūgusi EK vienas nedēļas laikā izstrādāt sankciju priekšlikumus.

“Šajās sankcijās kā īpašu punktu mēs atzīmējām, ka ir nepieciešamas papildu sankcijas konkrētām institūcijām un privātpersonām, kas ir atbildīgas par notikumiem Krimā, Donbasā, Doņeckā un citās Ukrainas vietās, kur ir izveidotas republikas,” skaidroja premjerministre.

Tāpat viņa norādīja, ka Eiropadome atbalstījusi Ukrainas prezidenta Petro Porošenko miera plānu un uzsvērusi, ka tas ir jāievieš bez kavēšanās.

“Tur ir atsevišķi punkti – robežas drošība, prasība nekavējoši atbrīvot visus gūstekņus un no Ukrainas izvest visus Krievijas kareivjus,” sacīja Straujuma, piebilstot, ka Ukraina tiks arī atbalstīta ar humāno palīdzību.

Eiropadome ir arī atbalstījusi EK rīcību saistībā ar Krievijas noteiktajām sankcijām lauksaimniecības sektoram un lūgusi EK ieviest nepieciešamos papildpasākumus.

Vaicāta par diskusiju gaitu, premjerministre atzina, ka tās bija ļoti saspringtas, jo dalībvalstīm bija dažādi viedokļi, taču Eiropadome ir vienota, un visas valstis ir atbalstījušas šādu redakciju.

“Mēs pieņēmām stingrāku dokumentu, nekā sākotnēji tas bija sagatavots. Neviens neiebilda, neviens neatturējās,” sacīja Straujuma, norādot, ka neviena valsts neiestājās par militāru iejaukšanos Ukrainas konfliktā.

Krievijas karaspēka regulārās daļas trešdien iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Piektdien krievu tanki jau bija pie Ukrainas Azovas jūras lielākās pilsētas Mariupoles.

NATO augsta ranga amatpersona ceturtdien atzina, ka Krievijas karavīru skaits Ukrainā “krietni pārsniedzis tūkstoti”.

Krievijas regulārās armijas karavīri atbalsta krievu algotņu un viņu vietējo līdzskrējēju bandas, cīnās kopā ar tām un to rindās, norādīja amatpersona.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Krimas okupācijā tika iesaistīti karavīri bez zīmēm, kas liecinātu par viņu piederību kādas valsts armijai. Mediji šos karavīrus sāka dēvēt par “zaļajiem cilvēciņiem”. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš sākotnēji noliedza Krievijas līdzdalību, vēlāk atzina, ka Krimas notikumos piedalījušies Krievijas karavīri.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl