Eiropa, kāda tā ir tagad, ilgi pastāvēt vairs nevarēs. Ekspertu viedokļi par ES nākotni!

1 komentārs
Eiropa, kāda tā ir tagad, ilgi pastāvēt vairs nevarēs. Ekspertu viedokļi par ES nākotni!
AFP/LETA

Notiekošais Pasaulē un Eiropā liek domāt par Eiropas Savienības pastāvēšanas nākotni. To var ietekmēt virkne ārējo un iekšējo faktoru, tomēr viss kopumā ir saistīts. Politikas eksperti uzskata, ka sastingušā stāvoklī, kāda ir šobrīd – Eiropa pastāvēt nevarēs.

Šo var nodēvēt par Eiropas melno gadu. Bēgļu krīze un neveiksmīgie centieni to risināt. Terora vilnis un karadarbība Eiropas pievārtē. Ekonomiku novājinājis sankciju karš ar Krieviju un, protams, Lielbritānijas lēmums izstāties no Savienības. Tas liek arvien biežāk uzdot jautājumu par iespējamo Eiropas Savienības sabrukumu.

Politikas eksperti met akmeni Eiropas Savienības lauciņā, norādot, ka tā nav iedziļinājusies problēmā un izvērtējusi iespējamos draudus. Eiropa, izmantojot vecus līdzekļus jaunām problēmām, ar kurām savienība nemaz nav rēķinājusies.

Tomēr ne vienmēr bēgļu krīzi var ar saistīt pieaugošo terorismu.

Gada sākumā Eiropa lika lielas cerības uz Turciju. Apmaiņā pret finansiālo palīdzību un bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību, Turcija solīja uzņemt 72 tūkstošus Sīrijas bēgļu. Notiekošais valstī, kurā nupat novērsts apvērsuma mēģinājums šīs  vienošanās nākotni padara neskaidru.

Savukārt nekontrolētā migrācija ir arī viens no cēloņiem Lielbritānijas referendumam par izstāšanos no Eiropas Savienības. Pēc tā vairākkārt izskanējušas prognozes, ka britu izstāšanās gadījumā sekos domino efekts. Lai gan neesot pamata bažām par strauju Eiropas Savienības sabrukumu, taču ir negatīvas tendences, kas liecina par bloka destabilizāciju.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!