Eiropā ar koronavīrusu inficēto skaits pieaudzis līdz 30

0 Komentāru
Eiropā ar koronavīrusu inficēto skaits pieaudzis līdz 30
AFP/SCANPIX

Lielbritānija un Vācija ceturtdien paziņoja par jauniem gadījumiem, kad notikusi inficēšanās ar Ķīnas koronavīrusu, līdz ar to inficēto cilvēku skaits Eiropā pieaudzis līdz 30.

Vācijā, izņemot divus gadījumus, visi pārējie ir saistīti ar auto daļu piegādes uzņēmumu “Webasto”, kura galveno biroju netālu no Minhenes bija apmeklējusi inficēta kolēģe no Ķīnas.

Vācijā 13. inficētais cilvēks ir dzīvesbiedre darbiniekiem, kuram vīruss tika diagnosticēts jau iepriekš, pavēstīja Bavārijas Veselības ministrija.

Arī divi pāra bērni ir inficēti. Nedz bērniem, nedz viņu mātei nav bijuši manāmi nekādi simptomi.

Vācijā vīruss konstatēts arī diviem cilvēkiem, kas nedēļas nogalē ar evakuācijas avioreisu nogādāti no Ķīnas.

Lielbritānijas varasiestādes apstiprinājušas trešo inficēšanās gadījumu valstī, norādot, ka pacients ar vīrusu nav inficējies Apvienotajā Karalistē. Tuvākas ziņas par šo gadījumu netiek sniegtas.

Pārējie divi inficētie ir kāds Jorkas Universitātes students ķīnietis un viņa radinieks.

Pārējās Eiropas valstis, kurās arī cilvēkiem konstatēta inficēšanās ar vīrusu, ir Itālija, Francija, Krievija, Beļģija, Zviedrija, Somija un Spānija.

Kā iepriekš ziņots, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 563 cilvēkiem, no kuriem 73 miruši pēdējo 24 stundu laikā, ceturtdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Lasi vēlNo koronavīrusa miris ārsts, kurš pirmais brīdināja par vīrusa uzliesmojumu

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 28 018. Pēdējās diennakts laikā apstiprināti 3694 jauni inficēšanās gadījumi. No jaunajiem nāves gadījumiem 70 reģistrēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, bet pārējie trīs – citur Ķīnā.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30. janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā.

0 Komentāru