Komentāri
EgyptAir melnās kastes joprojām nav atrastas; iedzīvotāji piemin aviokatastrofas upurus
Foto: AFP / LETA

Lai pieminētu pagājušajā nedēļā avarējušās EgyptAir lidmašīnas pasažierus, Ēģiptes galvaspilsētas Kairas ielās pulcējušies tūkstošiem cilvēku, tostarp pasažieru tuvinieki un valsts augstākās amatpersonas.

Lai paustu solidaritāti lidmašīnas katastrofā bojāgājušajiem, pie Kairas operas nama cilvēku pūļi noturēja lūgšanas, nolika ziedus un svecītes.

“Es domāju, ka ir svarīgi būt šeit, lai paustu atbalstu. Tas ir svarīgi visiem tiem, kuri katastrofā zaudējuši kādu ģimenes locekli, mīļoto cilvēku vai draugu…”

Jau ziņojām, ka aviokompānijas EgyptAir pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes uz Kairu pagājušās trešdienas naktī un vēlāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radaru ekrāniem. Līdz šim atrastas dažas lidmašīnas atlūzas un pasažieru mirstīgās atliekas. Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka lidmašīnā noticis sprādziens, savukārt tas pastiprina aizdomas, ka katastrofa bijis terorakts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl