Komentāri
EgyptAir lidmašīnas pazušana vēl vairāk iedragās Ēģiptes tūrisma nozari, pauž eksperti
FOTO: LETA

Ceturtdien, 19. maijā, aviokompānijas EgyptAir pasažieru lidmašīnas pazušana vēl vairāk iedragās jau tā tūrisma krīzes skartās Ēģiptes ekonomiku, tā paziņojuši tūrisma nozares eksperti.

Nepilna gada laikā šī ir jau otrā lidmašīnas katastrofa, kas notikusi Ēģiptes teritorijā.

Kopš oktobra beigām, kad Ēģiptes Sīnāja pussalā avarēja Krievijas lidmašīna ar 224 pasažieriem uz klāja, Ēģiptes ekonomika cietusi jau vairāk nekā trīsarpus miljardu eiro zaudējumus.

Foto

Eksperti uzskata, ka vakar Vidusjūrā notikusī lidmašīnas pazušana vēl vairāk mudinās tūristus izvērtēt nepieciešamību doties uz Ēģipti.

Tikmēr Ēģiptes tūrisma ministrs Hežams Zazu paziņojis, ka nav pamata bažām par drošību Ēģiptē. Turklāt, sākoties tūrisma sezonai, valsts ir dubultojusi drošības dienestu un likumsargu klātbūtni iecienītākajos kūrortos.

Ēģiptei tūrisms ir viens no svarīgākajiem ienākumu avotiem un sasniedz 10% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Jau vēstījām, ka atbildību par Krievijas lidmašīnas katastrofas izraisīšanu uzņēmies teroristu grupējums Daesh. Arī vakardien lidmašīnas pazušanā netiek izslēgta terorakta iespējamība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl