Komentāri

Apstiprinājies, ka EgyptAir lidmašīna, kas naktī pazuda ceļā no Parīzes uz Kairu, ir nokritusi Vidusjūrā. Tas nozīmē, ka šajā aviokatastrofā dzīvību zaudējuši 66 cilvēki, starp tiem trīs bērni. Pagaidām avārijas iemesli nav zināmi, bet amatpersonas pieļauj, ka tas, visticamāk, bijis terorakts.

Ēģiptes aviosabiedrības EgyptAir lidmašīna no Parīzes izlidoja neilgi pēc plkst. 23.00, bet pēc trim stundām sakari ar lidaparātu jau bija pazuduši. Kontakts zuda brīdī, kad lidmašīna bija jau ielidojusi Ēģiptes gaisa telpā un bija atlikusi pusstunda līdz nolaišanās brīdim.

Pirmajā rīta cēlienā lidaparāta liktenis nebija zināms, līdz amatpersonas paziņoja traģiskos jaunumus.

Lidaparāta meklēšanā iesaistīti gan Francijas, gan Grieķijas, gan Ēģiptes bruņotie spēki. Katastrofas iemesli nav zināmi, bet no Grieķijas Gaisa spēkiem pienākusi informācija, ka pirms pazušanas lidmašīna veikusi strauju 90 grādu pagriezienu pa kreisi un pēc tam 360 grādu pagriezienu pa labi, kam sekoja strauja pikēšana.

Lidmašīnā bija 56 pasažieri, tostarp viens zēns un divi zīdaiņi, kā arī septiņi apkalpes locekļi un trīs apsardzes darbinieki.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl