Komentāri
Ēģiptes aviokatastrofa: izmeklētāji ir par 90% pārliecināti, ka ierakstā dzirdamais troksnis ir sprādziens
Foto: Scanpix

Izmeklētāji ir par 90% pārliecināti, ka troksnis, kas dzirdams lidojuma ierakstā dažas sekundes pirms Krievijas pasažieru lidmašīnas nogāšanās Ēģiptē, ir bumbas sprādziens.

Tā liecina pirmās trokšņu analīzes pēc tā dēvētās “melnās kastes” ierakstu izpētes. Jau iepriekš Lielbritānija un ASV pauda pārliecību, ka 224 cilvēku bojāeju izraisījis spridzeklis, par kura ievietošanu atbildību uzņēmies džihādistu grupējums Islāma valsts. Tiesa gan, eksperti norāda, ka 100 procentīgai pārliecībai nepieciešams veikt papildu analīzes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pilotu kabīnes ieraksta atšifrēšana vēl nav pabeigta, taču ir skaidrs, ka ieraksta pēdējā sekundē ir dzirdams troksnis. Lai precizētu, kas tieši tas ir par troksni, tiek veikta spektrālā analīze,” norāda izmeklēšanas komisijas vadītājs Aimans al Mukadals.

Skaties foto:

Pastāv bažas, ka spridzekļa ievietošanu lidmašīnā atvieglojusi vāji uzraudzītā drošība Šarmelšeihas lidostā. Vairākas amatpersonas aģentūrai Associated Press ir apstiprinājušas, ka lidostā pasažieru bagāžas tikusi kontrolēta pavirši, turklāt bieži nav darbojies bagāžas skeneris. Taupot elektrību, tas nereti ieslēgts vien, lai izlases kārtībā pārbaudītu dažas somas, vai arī tad, kad ieradušies starptautiskie eksperti pārbaudīt drošību lidostā. Savukārt policisti zemā atalgojuma dēļ ņēmuši kukuļus – jau sākot no 10 eiro – lai izlaistu pasažierus cauri bez drošības kontroles.

Lasi vēl