Komentāri
Ēģiptē ieslodzītajam Grestem piešķirta Austrālijas fonda balva par ieguldījumu žurnālistikā
FOTO: LETA

Ēģiptē ieslodzītajam latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālistam Pēterim Grestem piešķirta Austrālijas fonda Walkleys Foundation balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

“Pēteris Greste izrādījis lielu drosmi, stājoties pretī arestam un ieslodzījumam par žurnālista darbu Ēģiptē. Ar vēstulēm, kuras viņš rakstīja no ieslodzījuma, aizstāvot sevi un savus kolēģus, Greste parādīja pasaulei atbildību, kura piemīt visiem žurnālistiem, kas apņēmušies informēt sabiedrību par patiesību,” teikts fonda paziņojumā.

Fonds norāda, ka spriedums Grestem pasludināts bez kādiem pierādījumiem, norādot, ka Grestes uzvedība tiesas procesā ir “izcila un iedvesmojoša”.

Fonds norāda uz Grestes ievērojamo žurnālista karjeru, kas ilgst kopš 1991. gada, tostarp strādājot par starptautisko korespondentu Afganistānas kara laikā un konfliktos Āfrikā un Tuvajos Austrumos.

Walkleys fonda valde nolēmusi godināt viņa žurnālistiku un viņa stingro nostāju tās vispārīgajai misijai, piešķirot Pēterim Grestem 2014. gada Walkleys balvu par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Walkleys fonds gadskārtējo balvu kopumā piešķir 34 kategorijās, godinot Austrālijas žurnālistu veikumu pagājušajā gadā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl