Ēģiptē atrodas 80 000 Krievijas tūristu; notiek masveida evakuācija

1 komentārs
Ēģiptē atrodas 80 000 Krievijas tūristu; notiek masveida evakuācija
FOTO: SCANPIX

Ēģiptes atpūtas kūrortos šobrīd atrodas aptuveni 80 000 tūristu no Krievijas, šobrīd izvesti vien 1,2 tūkstoši ceļotāju. Krievijas tūroperātori ziņo, ka, lai atgrieztu savas valsts iedzīvotājus atpakaļ Krievijā, speciāli tiks norīkoti 93 reisi, ziņo Krievijas mediji.

Lai paātrinātu tūristu evakuāciju, cilvēki Krievijā atgriezīsies bez bagāžas. Bagāža tiks nogādāta valstī ar kravas lidmašīnu.

Tāpat Krievijas tūroperātori atcēluši visus reisus, kuri bija plānoti uz Ēģiptes kūrortiem.

Skaties foto!

Jau ziņojām, ka arī Latvija pieņēmusi lēmumu sākt vairāku simtu Latvijas tūristu nogādāšanu mājās no Ēģiptes kūrorta Šarmelšeihā.

Patlaban Ēģiptes kūrortā  Šarmelšeihā mājupceļu gaida vismaz 400 tūristi no Latvijas. Daļai bija jāatlido uz Rīgu jau piektdien, bet drošības situācijas dēļ viņiem bija jāpaliek Ēģiptē. Ceļotāji ir izmitināti viesnīcās un pavadīs tur vēl vienu nakti.

Latvijas tūristu nogādāšanu mājās veiks lidsabiedrība airBaltic. Civilās aviācijas aģentūra saglabājusi spēkā aizliegumu lidojumiem uz Ēģiptes kūrortu Šarmelšeihu un patlaban nav iespējams prognozēt, kad tie tiks atļauti.

Jau vēstījām, ka Ēģiptē notikusī Krievijas lidmašīnas katastrofa sākusi nopietni iedragāt Ēģiptes tūrisma nozari. Krievijas un citu valstu pilsoņi masveidā atceļ paredzētos atpūtas lidojumus uz Ēģipti.

Ēģipte šajos mēnešos ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem visā pasaulē.Kopš traģēdijas atcelti vairāki tūkstoši lidojumu un viesnīcu rezervāciju, lielākoties apmeklēt Ēģipti atsakās tieši Krievijas iedzīvotāji.

Ēģiptei tūrisms ir viens no svarīgākajiem ienākumu avotiem un sasniedz sešus procentus no iekšzemes kopprodukta. Šajā nozarē strādā katrs astotais ēģiptietis.

TOP komentāri

  • Ieva
    0 0 0

    Ieva

    Pavēsta šausmas, ka Krievijas tūroperatori atcēluši visus reisus uz Ēģipti, bet to, ka situācija nav bīstama un tā to izvērtēja arī vairāki Latvijas tūroperatori, un lidojumi uz Hurgadu turpinās, to mēdiji pavēstīt nevēlas. Tā vienkārši ir atbilde Ēģiptei no Krievijas puses!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl