EASA slēdz Eiropas gaisa telpu lidmašīnām “Boeing 737 MAX”

0 Komentāru
EASA slēdz Eiropas gaisa telpu lidmašīnām “Boeing 737 MAX”
EPA/SCANPIX

Eiropas Aviācijas drošības pārvalde (EASA) ziņo, ka slēdz Eiropas Savienības (ES) gaisa telpu aviolaineriem “Boeing 737 MAX” pēc divām tā piedzīvotām traģiskajām avārijām īsā laikā – nokrišanai Etiopijā, kā arī pērnā gada oktobrī Indonēzijā.

Jau iepriekš liela daļa ES dalībvalstu, tostarp Vācija, Lielbritānija, Francija, Itālija un Nīderlande, paziņoja par savu gaisa telpu slēgšanu šī modeļa lidmašīnām. Vācijas transporta ministrs uzsver, ka vismaz līdz Etiopijas negadījuma izmeklēšanas beigām, šim gaisa kuģiem atrašanās Vācijas gaisa telpā būs liegta.

Pagaidām tiesības izmantot konkrētā modeļa gaisa kuģus patur ASV un Kanāda. Arī ceļotāji šajās valstīs norāda, ka pagaidām nav lielas iespējas izvēlēties, ar kuru tieši lidmašīnu lidot, ja reiss jau ir rezervēts. Atliekot vien atteikties no biļetes, ja bažas ir pārāk lielas.

Pēc avārijas Indonēzijā tika secināts, ka tā notikusi kļūmes dēļ lidmašīnas indikatoros – tie nav noteikuši pareizu gaisa kuģa leņķi un likuši tam strauji pikēt – piloti nebija paspējuši to iztaisnot.

0 Komentāru