Džonsons vēlas darbinieku atgriešanos darbavietās

Pievienot komentāru
Džonsons vēlas darbinieku atgriešanos darbavietās
EPA / SCANPIX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons grasās nākamnedēļ mudināt uzņēmējus dot rīkojumu saviem darbiniekiem atgriezties savās darba vietās, ziņo laikraksts “Daily Mail”.

Džonsons uzdevis augstākajiem civildienesta ierēdņiem rādīt piemēru, liekot personālam atgriezties pie saviem rakstāmgaldiem.

Premjers esot lūdzis arī tādiem uzņēmumiem kā “Goldman Sachs” atgriezt atpakaļ birojos vairāk darbinieku, kas līdz šim strādājuši attālināti no mājām, vēsta laikraksts.

Džonsons par izmaiņām Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestajos ierobežojumos gatavojas paziņot nākamnedēļ, norāda “Daily Mail”.

Jau piektdien Džonsons izteicās, ka, viņaprāt, pienācis laiks cilvēkiem pārstāt strādāt no mājām.

“Es vēlos, lai cilvēki, cik piesardzīgi vien iespējams, atgrieztos darbā,” atbildot uz sabiedrības pārstāvju uzdotajiem jautājumiem, atzina premjers. “Ir svarīgi, lai ļaudis tagad, ja var, atgrieztos darbā. Domāju, ka ikviens ir sekojis [ieteikumam], ja iespējams, palikt mājās. Tagad, manuprāt, mums jāsaka – ja iespējams, atgriezieties darbā.”

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts (IKP) martā un aprīlī, kad valdība pandēmijas dēļ apturēja veselas tautsaimniecības nozares, sarucis par 25%.

Trešdien finanšu ministrs Riši Sunaks paziņoja, ka valdība cita starpā, cenšoties bremzēt gaidāmo bezdarba pieaugumu, prēmēs uzņēmējus, kas uzņems atpakaļ darbā uz laiku atlaistos darbiniekus.