Džonsons turpina vadīt Lielbritānijas valdību no slimnīcas

Pievienot komentāru
Džonsons turpina vadīt Lielbritānijas valdību no slimnīcas
AFP / SCANPIX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš svētdien tika hospitalizēts Covid-19 slimības dēļ, turpina vadīt valdību, pirmdien paziņojis mājokļu lietu ministrs Roberts Dženriks.

Jau vēstīts, ka 55 gadus vecais Džonsons, kuram marta beigās tika konstatēta jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19, svētdien tika hospitalizēts. Premjera birojs uzsvēra, ka tas bijis piesardzības, nevis ārkārtējs pasākums.

Lasi vēl – Statistika: pasaulē Covid-19 upuru skaits pārsniedz 70 000; Eiropā – 50 000

Dženriks raidorganizācijai BBC sacīja, ka Džonsons slimnīcā gaida pārbaužu rezultātus. Kurā slimnīcā Džonsons atrodas, nav zināms.

“Esmu pārliecināts, ka viņu tas ļoti kaitina, tādu, kā Boriss, kurš vēlas vadīt valdību klātienē, bet tomēr viņš joprojām lielā mērā vada valdību,” sacīja Dženriks.

Viņš nenoraidīja ideju, ka Džonsonam var nākties palikt slimnīcā kādu laiku, un sacīja, ka premjerministrs ir strādājis “fenomenāli smagi” šajā “unikāli saspringtajā periodā”.

“Ir vērts uzsvērt, ka došanās uz slimnīcu bija piesardzības solis. Viņam tiek veiktas dažas standarta pārbaudes, vadoties no viņa ārsta ieteikuma,” sacīja Dženriks. Viņš pauda pārliecību, ka Džonsons drīz atgriezīsies Dauningstrītā.

Kopš 26.marta, kad Džonsonam tika konstatēts Covid-19, viņš atradās karantīnā savā Dauningstrītas rezidencē, no kurienes attālināti piedalījies valdības sēdēs un publiskoja vairākus video vēstījumus.

Džonsona hospitalizēšana sakrita ar karalienes Elizabetes II uzrunu tautai, kas tika pārraidīta televīzijā. Karaliene aicināja cilvēkus ievērot varasiestāžu noteiktos ierobežojumus un palikt mājās un nezaudēt cerību.