Džonsons: Nav nepieciešamības turpmāk pakļauties ES normām

0 Komentāru
Džonsons: Nav nepieciešamības turpmāk pakļauties ES normām
ZUMAPRESS / SCANPIX

Apvienotās Karalistes premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien izklāstīs Londonas nostāju gaidāmajās sarunās par jauno tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību (ES), un savā runā viņš grasās akcentēt, ka Lielbritānija, kas tikko bloku pametusi, “uzplauks” neatkarīgi no šo sarunu iznākuma.

“Nav nepieciešamības, lai brīvās tirdzniecības līgums ietveru pakļaušanos ES normām par konkurences politiku, subsīdijām, sociālo aizsardzību, vidi vai ko citu tamlīdzīgu,” savā runā norādīs Džonsons, kā liecina premjera kancelejas svētdien izplatītie runas teksta fragmenti.

Paredzams, ka premjerministrs arī paziņos, – ja ES nepiekritīs līgumam, kas būtu līdzīgs ar Kanādu noslēgtajam brīvās tirdzniecības līgumam, tirdzniecība ar ES būs veicama saskaņā ar pašreizējo līgumu par Lielbritānijas izstāšanos no bloka un tas “vairāk līdzināsies Austrālijas” gadījumam.

Džonsons paudīs pārliecību, ka iespēja nenoslēgt Kanādas brīvās tirdzniecības līgumam līdzīgu vienošanos esot “ļoti mazticama”, taču jebkurā gadījumā “nav šaubu, ka Lielbritānija uzplauks”.

Pēc oficiālās izstāšanās no ES 31. janvārī, Lielbritānijai ir 11 mēneši laika, lai noslēgtu jaunu tirdzniecības līgumu ar bloku, bet pretējā gadījumā abu pušu attiecības sāks regulēt Pasaules Tirdzniecības organizācijas normas. Paredzēts, ka abu pušu sarunas sāksies martā.

Arī ES sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pirmdien izklāstīs Briseles nostāju jautājumā par abu pušu nākotnes attiecību pamatprincipiem.

0 Komentāru