Džonsons brīdina ES, ka viņš “Brexit” neatliks

2 komentāri
Džonsons brīdina ES, ka viņš “Brexit” neatliks
AFP/SCANPIX

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons brīdinājis Eiropas Savienību (ES), ka viņš neatliks “Brexit” pēc 31. oktobra.

“ES nevajadzētu ļaut sevi ievilināt maldīgajos priekšstatos, ka Apvienotā Karaliste paliks ES pēc 31.oktobra,” Džonsons svētdien sacīja Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, pavēstīja Dauningstrītas pārstāvis sakariem ar presi.

Džonsons sacīja, ka nepieprasīs vēlreiz atlikt “Brexit”, neraugoties uz Lielbritānijas parlamenta pagājušajā mēnesī pieņemto likumu, kas nosaka, ka viņam ir jāpieprasa vēlreiz atlikt breksitu, ja viņš nebūs spējis panākt vienošanos līdz ES 17. un 18.oktobra samita beigām.

Šis likums “grauj sarunas, bet, ja ES līderi cer, ka tā dēļ tiks novērsts bezvienošanās scenārijs, tas būtu vēsturisks pārpratums”, sacīja augsta ranga Dauningstrītas avots.

“Apvienotā Karaliste nākusi klajā ar lielu, svarīgu piedāvājumu, bet ir laiks, lai arī [Eiropas] Komisija izrāda vēlmi iziet uz kompromisu. Ja tas nenotiks, Apvienotā Karaliste izstāsies bez vienošanās,” piebilda avots.

ES līderi atturīgi reaģējuši uz Londonas pēdējiem piedāvājumiem.

Makrons telefonsarunas gaitā ar Džonsonu piekritis, ka ES vecākā sarunvedēja Mišela Barnjē sarunām ar britu amatpersonām tuvāko dienu laikā jāturpinās, “lai izvērtētu, vai vienošanās ir iespējama” līdz nedēļas nogalei, sacīja Elizejas pils pārstāvis sakariem ar presi.

2 komentāri