Džonsona konservatīvie izcīna pārliecinošu uzvaru britu parlamenta vēlēšanās

2 komentāri

Nu vairs nav šaubu, ka Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību. Ceturtdien notikušajās ārkārtas vēlēšanās pārliecinošu vairākumu ieguva pašreizējā premjerministra Borisa Džonsona vadītie konservatīvie, kuru galvenais solījums bija beidzot pielikt punktu nebeidzamajam “Brexit”.

Darba dienas rīts premjerministram Borisam Džonsonam sākās ar došanos pie karalienes Elizabetes ar lūgumu sniegt deleģējumu veidot jaunu valdību. Džonsona vadītā Konservatīvā partija Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Šāda vēlētāju labvēlība konservatīvajiem nav bijusi kopš Mārgaretas Tečeres laikiem un Džonsons apsolīja strādāt dienu un nakti, lai doto uzticību attaisnotu.

“Šīs vēlēšanas nozīmē, ka pabeigt “Brexit” ir neapstrīdams, neatvairāms un dzelžains Lielbritānijas iedzīvotāju lēmums. Ar šo iznākumu mēs pieliekam punktu visiem nožēlojamiem draudiem par otru referendumu,” saka Džonsons.

Graujošu sakāvi piedzīvojuši leiboristi, kuri uzvaras gadījumā vedinātu uz vēl vienu izstāšanās referendumu. Tik vāju sniegumu lielākā opozīcijas partija nebija rādījusi kopš 1935.gada, tāpēc leiboristu līderis Džeremijs Korbins nākamajā vēlēšanu ciklā atteicies vadīt partiju.

“Mūsu rezultāts ir apbēdinošs, taču man ir žēl to cilvēku, kuriem tagad būs valdība, kas turpinās taupības politiku un daudzi nabadzīgākie mūsu valsts iedzīvotāji ļoti cietīs no šīs ekonomikas stratēģijas,” saka Korbins.

Savas balsis par konservatīvajiem vēlētāji atdevuši arī tajos apgabalos, kuri tradicionāli atbalsta leiboristus, kas vedina domāt, ka briti gluži vienkārši ir noguruši no ieilgušās “Brexit” sāgas un vēlas to novest līdz galam, atpakaļ neskatoties.

Saskaņā ar pašreizējo plānu, izstāšanās termiņš ir 31. janvāris. Džonsonam ar Eiropas Savienību ir panākta vienošanās, ko vēl jāapstiprina parlamentā, kam tagad ar konservatīvo vairākumu nevajadzētu sagādāt grūtības. Taču Džonsons ir gatavs izstāties arī bez vienošanās. Februārī nākamais uzdevums būs iespējami ātri noslēgt jaunus tirdzniecības līgumus gan ar ES, gan ar ASV.

2 komentāri