Dženovas tilta sabrukšanas vietā turpinās glābšanas darbi

0 Komentāru
Dženovas tilta sabrukšanas vietā turpinās glābšanas darbi
Foto: AP/Scanpix

Itālijā turpinās glābšanas darbi Dženovas Morandi tilta sabrukšanas vietā. Ar katru brīdi samazinās cerība atrast izdzīvojušos, bet Itālijas amatpersonas norāda, ka meklēšanas darbi turpināsies tik ilgi, kamēr glābēji būs pārbaudījuši katru traģēdijas skarto kvadrātmetru.

Paralēli glābšanas darbiem tiek veikta atlikušā tilta nostiprināšana, lai briesmām nepakļautu glābējus. Apkopojot informāciju no tuviniekiem, amatpersonas atklāj, ka zem gruvešiem, iespējams, joprojām atrodas vēl vismaz 20 cilvēki. Tiesa, šī informācija nav oficiāli apstiprināta.

Tilta sabrukšanas iemesls nav noskaidros, tāpat šobrīd vēl nav aizdomās turamo, tomēr tiek apsvērta iespēja izvirzīt apsūdzības par vairākām slepkavībām bez iepriekšēja nodoma.

Itālijas varasiestādes plāno atvadīties no bojāgājušajiem oficiālās valsts bērēs, kas Dženovā notiks sestdien, 18. augustā. Sestdiena arī pasludināta par nacionālo sēru dienu.

Tiltam, kas tika atklāts 1967. gadā, uzlabojumi bija jāveic jau pirms laba laika arī tāpēc, ka tas bijis pakļauts lielākai transporta slodzei nekā plānots. Jau bijis apstiprināts 20 miljonus eiro projekts tilta drošības uzlabošanai, un pieteikumu beigu termiņš bija septembris.

0 Komentāru