“Dzeltenās vestes” mudina masveidā izņemt naudu no Francijas bankām

1 komentārs
“Dzeltenās vestes” mudina masveidā izņemt naudu no Francijas bankām
REUTERS/SCANPIX

Francijas “dzelteno vestu” protesta kustības aktīvisti, turpinot ieilgušo cīņu pret valdību, mudina līdzpilsoņus masveidā izņemt naudu no Francijas bankām.

Tuvojoties devītajai “dzelteno vestu” protestu sestdienai, aktīvisti ar šādiem aicinājumiem nākuši klajā sociālajos medijos.

Protestētāji cer, ka tādējādi valdība tiks piespiesta ieklausīties viņu prasībās, arī aicinājumos uz tiešo demokrātiju, lai pilsoņi tautas balsojumu ceļā varētu ierosināt likumus.

Pagājušo sestdien Francijā protestos piedalījās apmēram 50 000 cilvēku.

Protestu gaitā Parīzē izraisījās sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas likumsargiem uzbruka, sviežot ar akmeņiem un citiem priekšmetiem, sperot un sitot ar dūrēm.

Lai savaldītu satrakojušos protestētājus, policija lika lietā asaru gāzi. Vairākos galvaspilsētas rajonos protestētāji aizdedzināja automašīnas. Demonstranti arī ar būvdarbu automašīnu izsita durvis kādai valdības ēkai.

“Dzelteno vestu” kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

“Dzelteno vestu” protesti ir Makrona 20 mēnešu prezidentūras lielākā politiskā krīze.

TOP komentāri

  • bauris
    +2 +2 0

    bauris

    JA šāds teksts tiktu ielikts komentāros citos portālos ,tad komentētājs tiktu noslēgts!Delfos vispār bankas un valdību nedrīkst kritizēt,jo Dp liek vispār apklust ,laikam provocē cilvekus savas dusmas iznest ielās!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl