Džefs Bezoss un sers Ričards Brensons pēc definīcijas ASV vēl nav astronauti

0 Komentāru
Džefs Bezoss un sers Ričards Brensons pēc definīcijas ASV vēl nav astronauti
REUTERS/SCANPIX

ASV ir nostiprinājusi vārda “astronauts” definīciju, vēsta “BBC News”.

Jaunie Federālās aviācijas administrācijas (FAA) noteikumi nosaka, ka potenciālajiem kosmonautiem jābūt lidojuma apkalpes locekļiem un jāveicina lidojuma drošība kosmosā. Tas nozīmē, ka Džefs Bezoss un sers Ričards Brensons, iespējams, vēl nav astronauti ASV valdības acīs.

Šīs ir pirmās izmaiņas kopš FAA spārnu programmas sākuma 2004. gadā.

Komerciālo astronautu spārnu programmas atjauninājumi tika paziņoti otrdien, 20.jūlijā, – tajā pašā dienā, kad Bezoss lidoja kosmosā.

Lai kvalificētos kā komerciālie astronauti, kosmosa apmeklētājiem ir jāmēro vismaz 80 kilometri virs Zemes virsmas, ko gan Bezoss, gan Brensons paveica. Bet, neskaitot augstumu, FAA apgalvo, ka topošajiem astronautiem lidojuma laikā ir jādemonstrē darbības, kas bijušas būtiskas sabiedrības drošībai, vai veicinājušas pārējo cilvēku lidojumu drošību kosmosā”. To, kāda veida lidojums kosmosā skaitās, nosaka FAA amatpersonas.

FAA paziņojumā paudusi, ka izmaiņu nozīme ir aizsargāt sabiedrības drošību komerciālo kosmosa lidojumu laikā.

11. jūlijā sers Ričards izmēģināja lidmašīnu “Virgin Galactic Space ShipTwo”, dodoties kosmosā, iekams ļāva klientiem uz gaisa kuģa klāja kāpt nākamgad.

Bezosam un trim pārējiem apkalpes locekļiem, kuri lidoja ar “Blue Origin” kosmosa kuģim var samazināt parasības attiecībā uz kāroto titulu. Pirms gaisa kuģa palaišanas “Blue Origin” izpilddirektors Bobs Smits teica, ka autonomajā transportlīdzeklī “apkalpes loceklim īsti nav ko darīt”.

Ir divi citi veidi, kā nopelnīt astronautu tituluASV – dienējot militārajos spēkos vai stājoties darba attiecībās NASA.
0 Komentāru