Komentāri
Drošības spēki Briselē aizturējuši jau 21 cilvēku; galvenais organizators joprojām brīvībā
Foto: EPA / LETA

Beļģijas drošības spēki vērienīgās operācijās Briseles centrā aizturējuši 21 cilvēku. Taču joprojām nav izdevies sagūstīt vienu no galvenajiem aizdomās turētajiem Parīzes terora aktu organizēšanā. Bažījoties par līdzīga slaktiņa īstenošanu arī Briselē, šajā pilsētā jau trešo dienu pēc kārtas izsludināts visaugstākais pretterorisma trauksmes līmenis, un iedzīvotāju ikdienas dzīve būtībā ir paralizēta.

Svētdienas vakarā Beļģijas policija īstenoja plašu pretterorisma operāciju Briseles centrā. Drošības spēki veica vairākus reidus dažādās ēkās, kopumā arestējot 16 personas, kas tiek turētas aizdomās par terorismu. Vēl pieci cilvēki sagūstīti šodien. Reidu laikā tika bloķētas vairākas ielas, un cilvēki tika aicināti ieslēgties dzīvokļos un netuvoties logiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī varasiestādes pagaidām neatklāj aizturēto cilvēku identitāti, zināms, ka 26 gadus vecais Salahs Abdeslams, ko uzskata par vienu no Parīzes terora aktu organizatoriem, joprojām tiek meklēts.

Varasiestādes uzskata, ka Abdeslams piedalījies Parīzes slaktiņā, kura laikā islāmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, bet pēc tam atgriezies Beļģijā. Meklēts tiek ne tikai viņš, bet arī vairāki citi, ko drošības dienesti atzinuši par bīstamiem. Beļģijas Nacionālā drošības padome šodien galvaspilsētā atstājusi spēkā augstāko, ceturto terorisma trauksmes līmeni.

Skaties foto:

Premjerministrs Šarls Mišels akcentējis, ka terora draudi tiek uzskatīti “par reāliem un nopietniem”. Tādējādi pilsētas dzīves ir teju vai apstājusies – ielas tukšas, nekursē metro un atceltas mācības skolās un universitātēs. “Labāk ir būt piesardzīgiem, nekā piedzīvot ko līdzīgu Parīzes teroraktiem. Gaisā var just, ka situācija diezgan saspīlēta,” teic tūrists no Indijas Ništišs Mehta.

Beļģijas draudu analīzes vienība šovakar atkārtoti izvērtēs drošības situāciju Briselē un lems, vai paturēt spēkā augstāko pretterorisma trauksmes līmeni arī rīt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl