Drēzdenē notiesā trīs tonnas smagu ”štollenkūku”

Komentāri
Drēzdenē notiesā trīs tonnas smagu ”štollenkūku”
Foto: AFP/SCANPIX

Līdzīgi kā daudzviet Eiropā arī Vācijas pilsētā Drēzdenē atvērts ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš. Tomēr tas atšķiras no līdziniekiem citviet Eiropā ar kādu senu tradīciju – milzu “štollenkūkas” ēšanas pasākumu.

”Štollenkūka” ir viens no Saksijas nacionālajiem gardumiem. Pirms kopīgas izēšanās zirgu pajūgā gandrīz trīsarpus tonnu smagā ”štollenkūka” tika vesta cauri Drēzdenes vecpilsētas ielām. Ziemassvētku kūkas galamērķis bija ikgadējais tirdziņš jeb tā dēvētais ”štricelmarkets” (Striezelmarkt), kur ikviens varēja iegādāties gabaliņu Saksijas nacionālā kāruma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākumu apmeklēja vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Savukārt rekordlielās kūkas tapšanā piedalījās desmitiem konditoru no vietējām beķerejām, un kāruma cepšanā tika izmantots iespaidīgs daudzums miltu, cukura, rozīņu un citu sastāvdaļu.

Kopdarba rezultāts ir gandrīz 4,5 metrus gara un vairāk nekā pusotru metru plata ”štollenkūka”, kas tiek griezta ar tikpat iespaidīgu nazi.

Leģenda vēsta, ka savulaik tikpat milzīga kūka tikusi cepta par godu Polijas karalim Augustam Stiprajam. Mūsdienās to cep labdarības mērķu vārdā – visa nauda, kas tiek iegūta, tirgojot ”štollenkūku”, nonāk vietējo labdarības fondu rīcībā.

Lasi vēl