Komentāri
Drēzdenē notiek kārtējā antiislamizācijas kustības demonstrācija
FOTO: SCANPIX

Tūkstošiem cilvēku pirmdien sapulcējušies kārtējā Vācijas islamizācijas pretinieku demonstrācijā Drēzdenē, apgalvojot, ka terorakti Parīzē attaisno viņu nostāju, ziņo mediji.

Uz pirmo antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes – PEGIDA) rīkoto akciju Drēzdenē oktobrī ieradās vien daži simti cilvēku, taču pagājušajā nedēļā ielās izgāja jau 18 000 drēzdeniešu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

PEGIDA demonstrācijas tiek rīkotas pirmdienās, atsaucot atmiņā leģendārās pirmdienu demonstrācijas savulaik komunistu pārvaldītajā Austrumvācijā, kas pirms 25 gadiem ievadīja protestus, kuri beidzās ar Berlīnes mūra krišanu.

Šoreiz demonstrantu rokās bija plakāti, kuros pausts atbalsts Francijas satīriskā žurnāla redakcijā Charlie Hebdo sarīkotā slaktiņa upuriem.

Precīzs demonstratu skaits vēl nav aplēsts, bet arī šoreiz tas mērāms tūkstošos.

Vācijas kanclere Angela Merkele tikmēr paziņojusi, ka kopā ar ministriem otrdien Berlīnē piedalīsies musulmaņu līderu organizētajā demonstrācijā par “atvērtu un tolerantu Vāciju”.

Merkele ir nosodījusi PEGIDA kustību un aicinājusi cilvēkus nepiedalīties tās rīkotajās demonstrācijās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl