4 komentāri

Darbavietā no kolēģiem savāktās drēbes bēgļiem atveduši berlīnieši Frīda un Kristians. Viņi stāsta, – šobrīd daļa vāciešu, pirms ko met ārā, padomā, vai tas nenoderētu bēgļiem.

Vācijas valsts un pašvaldību iestādes nespēj tikt galā ar lielo patvēruma meklētāju skaitu, kas ieplūst šajā valstī, pateicoties kancleres Angelas Merkeles atvērto durvju politikai. Tagad Vācijas iedzīvotāji dodas palīdzēt, savā brīvajā laikā bez atlīdzības darot to, kas pēc būtības ir sociālo dienestu funkcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Frīda:

Šī situācija ir “pabriesmīga”, un mēs vēlējāmies kaut nedaudz palīdzēt. Skatījāmies, kas ir mūsu skapjos un ko mēs varētu atdot. Braucam te reizi nedēļā un dažkārt vēl kaut ko speciāli piepērkam klāt.

Viņu atvestās mantas iegulstas labdarības organizācijas Moabit Hilft plašajās noliktavās. Katru dienu vācieši saziedoto simtiem kilogramus smagus maisus ar apģērbiem un apaviem. Tos izkārto gluži kā veikalā, bēgļi izvēlas un paņem par brīvu.

Foto:

Savukārt kāds kristiešu misionārs Tims kopā ar draugiem plāno noīrēt lielu dzīvokli Berlīnē, lai tajā par brīvu laistu dzīvot bēgļus ģimenes. Šādā veidā vācieši par brīvu, pilnīgi bez nekāda atalgojuma velta savu brīvo laiku pirms vai pēc darba un mācībām, lai labdarības organizācijās organizētu mantu izdali bēgļiem.

Nina, berlīniete brīvprātīgajā darbā ar bēgļiem:

Es vienkārši vēlējos palīdzēt, jo bez vienkāršo iedzīvotāju atbalsta valdība netiktu galā ar tik daudz bēgļiem. Cilvēki gan īsti vēl nezina, kā tieši palīdzēt, bet pat desmit eiro ziedošana jau būtu daudz vai arī vienkārši atnest bēgļu bērniem pamperus.

Saziedoto preču izdales punktā brīvprātīgi palīdz arī sīrietis Hamza, kurš pats Vācijā kā bēglis ieradās vasarā.

Moabit Hilft savu brīvprātīgo darbu sāka tieši blakus bēgļu reģistrācijas centram, lai spētu ātri reaģēt uz iebraucēju primārajām vajadzībām.

Vāciešu palīdzēšana bēgļiem visvairāk redzama ir vakaros un nakts stundās. Līdzko ir slēgts bēgļu reģistrācijas centrs, patvēruma meklētāju problēmas jau nekur nepazūd – daudzi bēgļi nakšņo turpat ielā, tāpēc iedzīvotāji no malu malām atved ēdamo un šeit dala, piemēram, caur žogu.

Skaties video:

TOP komentāri

 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Te pat nav vairs ko komentēt..... Pilnīgs haoss un bardaks. Nožēlojama situācija un vēl nožēlojamāka tante, kas pie tā visa ir novedusi Vācijas tautu...
 • ....
 • andris
  0 0 0

  andris

  Tiem kūpinātajiem ir jānosprāgst! Un tā būs! Viņi netur ne šņabi , ne pienu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl