Drakulas pils Rumānijā apmeklētājiem par velti piedāvā iespēju vakcinēties pret Covid-19

0 Komentāru
Drakulas pils Rumānijā apmeklētājiem par velti piedāvā iespēju vakcinēties pret Covid-19
PN/SCANPIX

Rumānijā, Drakulas pilī, ierīkots īpašs vakcinācijas centrs, kurā rumāņu mediķi ar vampīra zobu uzlīmēm par velti nodrošina iespēju vakcinēties pret Covid-19, vēsta aģentūra “Reuters”.

Ārsti un medmāsas ar stilizētām ilkņu uzlīmēm piedāvā bezmaksas “Pfizer” vakcīnas pret Covid-19 visiem, kas ieradušies 14. gadsimta pilī, kas, domājams, bijusi iedvesmas avots vampīru mājām Brama Stokera romānā “Drakula”.

Pils darbinieki cer, ka tādējādi izdosies piesaistīt vairāk cilvēku vizītei Rumānijas Karpatu kalnos, kur kopš pandēmijas sākuma tūristu skaits ir samazinājies.

Katrs maija nedēļas nogalē var ierasties uz Transilvānijas atrakciju bez iepriekšēja pieraksta, saņemot arī bezmaksas ieeju pils ekspozīcijā ar 52 viduslaiku spīdzināšanas instrumentiem.

“Ideja bija parādīt, kā cilvēki pirms 500-600 gadiem Eiropā ir satriekti,” sacīja pils mārketinga direktors Aleksandru Priskū.

Viens no sestdienas apmeklētājiem bija Fernando Orozko, 37 gadus vecs atjaunojamās enerģijas tirgus attīstītājs, kas parasti atrodas Berlīnē un strādā attālināti ārpus Rumānijas.

“Es jau plānoju ierasties pilī, un es vienkārši domāju, ka tā ir īpaša “divi zaķi ar vienu šāvienu” akcija,” viņš teica.

Rumānijas valdība ir paziņojusi, ka vēlas līdz septembrim vakcinēt 10 miljonus savas valsts iedzīvotāju, taču aprīlī Bratislavā bāzētās domnīcas “Globsec” publiskotā aptauja parādīja, ka rumāņi vismazāk vēlas vakcinēties starp Eiropas Savienības austrumu dalībvalstīm.

0 Komentāru