Komentāri
Doņeckas teroristu līderis: Minskas vienošanās, visticamāk, izjuks
Foto: LETA

Minskā ar Rietumu līderu starpniecību panāktā vienošanās par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, visticamāk, izjuks, intervijā britu raidorganizācijas BBC sacīja Doņeckas teroristu līderis Aleksandrs Zaharčenko.

”Minskas līgumiem ir jēga vienīgi tad, ja Kijeva atzīst teroristu pasludināto republiku,” viņš piebilda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zaharčenko arī solīja, ka viņa vadītās “republikas” robežas ar laiku tiks būtiski paplašinātas ar teritorijām, kuras šobrīd kontrolē Ukrainas armija.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12.februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Lasi vēl