Doņeckā šāviņš trāpījis trolejbusa pieturā, nogalinot civiliedzīvotājus

0 Komentāru
Doņeckā šāviņš trāpījis trolejbusa pieturā, nogalinot civiliedzīvotājus
Foto: REUTERS/SCANPIX

Separātistu pārņemtajā Ukrainas austrumdaļas pilsētā Doņeckā, kur notiek sīvas kaujas starp Ukrainas karaspēku un Krievijas atbalstītajiem militāristiem, šāviņš trāpījis trolejbusa pieturā, nogalinot vismaz 13 cilvēkus, ziņo ārvalstu mediji.

Vēl aptuveni 20 civiliedzīvotāji tika ievainoti. Ziņas par bojā gājušo skaitu atšķiras – Ukrainas mediji ziņo par 15, bet ārvalstu prese – par 13 bojā gājušiem civiliedzīvotājiem. Daži no mirušajiem atrasti pieturā uz zemes, bet citi – iekšā trolejbusā.

Sākotnējā informācija liecina, ka  pietura apšaudīta no kāda mikroautobusa, pielietojot mīnmetēju. Separātistu vadība uzskata, ka vainojami Ukrainas bruņotie spēki savukārt Ukrainas Aizsardzības ministrijas preses dienests paziņojis, ka apšaude veikta no vietas, kur nenotiek karadarbība. Incidents noticis vairāk nekā 15 kilometrus no pretterorisma operācijas spēku atrašanās vietas. Ukrainas aizsardzības ministrija paziņojusi – visi fakti liecinot par to, ka teroristi apšaudījuši pasažieru transportu no pilsētas dzīvojamiem masīviem, kurus kontrolē nelikumīgie bruņotie grupējumi.

Portāls Skaties.lv jau ziņoija, ka Doņeckas lidostas rajonā arī aizvadītajā naktī turpinājušās sīvas kaujas starp Ukrainas spēkiem un kaujiniekiem.

Doņeckas lidostas jaunais un vecais termināļi ir pilnībā iznīcināti, ukraiņu karavīri pametuši tā teritoriju pēc varonīgas aizstāvēšanas 242 dienu garumā, Facebook lapā raksta pulka Azov karotāji. Separātisti vakar uzspridzināja ukraiņu karavīru kontrolētā lidostas jaunā termināļa pārsegumu, nogalinot un ievainojot daudzus aizstāvjus.

0 Komentāru