Doņecka palikusi bez ūdens; apgrūtināta pārtikas piegāde

Komentāri
Doņecka palikusi bez ūdens; apgrūtināta pārtikas piegāde
Foto: AFP/LETA

Artilērijas apšaudes Austrumukrainas pilsētā Doņeckā nodarījušas bojājumus ūdens attīrīšanas tornim. Pilsēta palikusi bez ūdens, tāpat apgrūtināta arī pārtikas piegāde, ziņo ārvalstu mediji.

Doņeckas iedzīvotāji stāv rindās, lai ūdeni iegādātos. ”Mēs ceram, ka tas nav uz ilgu laiku,” ziņu aģentūrai AFP pauda 32 gadus jaunā Anastasija, kas cer ar ūdeni uzpildīt divas pieclitrīgas pudeles. Veikalā ūdens tiek pārdots par aptuveni 0,75 Ukrainas grivnām (0,043 eiro) litrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Doņeckas iedzīvotāja Anastasija norāda, ka ziņa par ūdens piegāžu pārtraukšanu no pilsētas mēra tika saņemta svētdienas vakarā, un ūdens pazudis tik spēji, ka viņa nav paguvusi izveidot uzkrājumus.

Sociālajos tīklos parādās ziņas, ka daudzi cilvēki karadarbības rezultātā Austrumukrainā palikuši bez mājām:

Pārtikas cenas Doņeckā kopš pērnā gada augusta ir pieaugušas vidēji par 20%, bet dārzeņu cena uzlekusi par 40%, ziņo Krievijas ziņu aģentūra “Itar-Tass”.

Tikmēr ANO Drošības padomes jaunākā informācija, liecina, ka provizoriskie notriektās Malaizijas lidmašīnas “Malaysia Airlines” avārijas izmeklēšanas rezultāti tiks paziņoti tuvāko divu nedēļu laikā – augusta beigās.

Ukrainas amatpersonas iepriekš paziņojušas, ka lidaparāts notriekts ar pretgaisa aizsardzības raķeti “Buk”, un to izdarījuši prokrieviskie kaujinieki. Uz separātistu lomu notikušajā traģēdijā norāda arī ASV. Krievijas un ar to saistītie spēki savu vainu gan noliedz.

Lasi vēl