Komentāri
Doņeckā iebraukušas kravas mašīnas ar raķešu palaišanas iekārtām
Foto: AFP/LETA

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) speciālās novērošanas misija Doņeckā svētdien piefiksējusi divas kravas automašīnu kolonnas, katrā pa 17 automašīnām, kas vedušas smago bruņutehniku, norādīts EDSO misijas 9. novembra paziņojumā.

EDSO paziņojumā norādīts, ka pirmo konvoju novērotāji pamanījuši svētdien aptuveni ap plkst. 11.20 pēc vietējā un Latvijas laika pie Sverdlovskas ciemata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“EDSO speciālās novērošanas misija piefiksēja 17 ZIL kravas mašīnas bez atpazīšanas zīmēm, no kurām piecas vedušas raķešu Grad palaišanas iekārtas, savukārt divās automašīnās vesta munīcija,” teikts paziņojumā.

Otra kolonna pamanīta aptuveni 11.53 pie Zuhresas, 41 kilometru uz austrumiem no Doņeckas. Konvojs sastāvēja no 17 “Kamaz” tipa kravas automašīnām bez pazīšanas zīmēm. Novērotāji apstiprinājuši, ka 12 no automašīnām vedušas 122 milimetru haubices.

Novērotāji ziņoja, ka nevienā no kravas mašīnām neatrodas cilvēki, un tās devušās rietumu virzienā.

Divu dienu laikā EDSO novērotāji jau vairākas reizes ziņojuši par militārās tehnikas virzīšanos uz Doņecku. 8. novembrī Doņeckā un Makijivkā novērotas tanku un citas smagās bruņutehnikas konvoji.

Kaujinieki paziņojuši, ka kravas mašīnu kolonna, kas Doņeckā ieved bruņutehniku, pieder “Doņeckas tautas republikai” (DTR). Kā paskaidroja DTR komandiera Eduarda Basurina vietnieks, tiek veikta karaspēku pārvietošana, jo pilsētā norisinās apšaudes. Papildspēki Doņeckā ieradušies no citiem DTR rajoniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl