Donbasā ar droniem fiksē “Kamaz” konvojus, kas nelikumīgi šķērso Krievijas-Ukrainas robežu

2 komentāri
Donbasā ar droniem fiksē “Kamaz” konvojus, kas nelikumīgi šķērso Krievijas-Ukrainas robežu

Starptautiskajiem novērotājiem (EDSO) pirmo reizi izdevies gūt oficiālus pierādījumus nelikumīgai robežas šķērsošanai, ko no Krievijas Ukrainā veic smago automašīnu konvoji.

7. augustā ap plkst. 22.00 EDSO darbinieki dronu kamerās pamanīja karavānu ar astoņām smagajām “Kamaz” automašīnām. To kravas kastes bija apvilktas ar baltiem audekliem. Apmēram 3 km pirms Ukrainas robežas ar Krieviju konvojs pagriezās uz zemes ceļu, kas ved pāri robežai. Neilgi pēc tam novērotāji atklāja otro konvoju, kas devās uz rietumiem no robežas ar Krievijas pa to pašu zemes ceļu. Noprotams, ka konvojs vedis mantas prokrieviskajiem separātistiem. Kas varētu būt mašīnu kravas kastēs – ieroči, pārtika, EDSO gan atsakās spekulēt ar informāciju, vien uzsver, ka beidzot izdevies oficiāli pierādīt, ka no Krievijas kaut kāds atbalsts tiek sniegts.

Aleksandrs Hugs
EDSO pārstāvis Ukrainā

Robeža tika šķērsota vietā, kur nav legāla robežpunkta. Iepriekš esam redzējuši smago automašīnu atstātās sliedes, kā arī improvizētas nometnes pie pašas robežas, kas nav apsargāta. Šoreiz nakts vidū ir fiksētas automašīnas, kas šķērso robežu neatļautā vietā. Tādas darbības fiksētas pirmo reizi!

Pēdējā laikā nav daudz ziņu par šādiem konvojiem. Lielākoties tie ir propagandistu, tā sauktie humanitārās palīdzības konvoji, kuri patiešām var piegādāt grāmatas, ēdienu, bet tie nav pārāk bieži. Tikmēr Krievija izmanto 400 kilometru garo robežu ar Ukrainu, un EDSO var novērot tikai divu robežpunktu darbību.

2 komentāri