Donalds Tramps pieņem pirmos lēmumus un izraugās sev tuvākos palīgus

Komentāri
Donalds Tramps pieņem pirmos lēmumus un izraugās sev tuvākos palīgus
AFP/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps izraudzījies savus tuvākos palīgus Baltajā namā, un komentējis dažus no saviem skaļākajiem izteikumiem priekšvēlēšanu kampaņā.

Tikmēr Eiropā spriež par vecā kontinenta drošību pēc Trampa ievēlēšanas.

Donalds Tramps pieņēmis pirmos nozīmīgos lēmumus pēc uzvaras prezidenta vēlēšanās. Par savu labo roku jeb Baltā nama kancelejas vadītāju viņš nozīmējis Republikāņu partijas Nacionālās komitejas priekšsēdētāju Reinsu Prībusu. Pie nozīmīga amata ticis arī viņa vēlēšanu kampaņas vadītājs Stīvens Benons – Baltajā namā viņš pildīs galvenā stratēģa pienākumus.

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps:

Republikāņu Nacionālās komitejas vadītājs līdz šim ir paveicis lielisku darbu. Mēs esam draugi, mēs strādājam kopā, mēs strādājam komandā ar citiem. Mums ir lieliskas attiecības!

Nedēļas nogalē Tramps arī komentējis savus skaļākos izteikumus saistībā ar sienas būvniecību uz Meksikas robežas un vēršanos pret nelegālajiem imigrantiem. Eksperti norāda, ka viņš mīkstinājis savu nostāju par šiem jautājumiem, salīdzinot ar priekšvēlēšanu kampaņas laiku. Tramps norāda, ka ne visā garumā tiks celta siena – vietām tas būšot vien žogs. Viņš arī paziņojis, ka no ASV tiks izraidīti divi līdz trīs miljoni nelegālo migrantu. Tāpat arī miljardieris atteikšoties no 400 000 dolāru lielās ASV prezidenta algas.

Tikmēr Eiropā, dažas dienas pēc Trampa ievēlēšanas, domas par nākotnes ģeopolitisko situāciju dalās. Briselē Eiropas Savienības ārlietu ministri aizvadījuši sanāksmi, kurā tika runāts par valstu nostāju pret Donalda Trampa gaidāmo prezidentūru un tuvākajiem izaicinājumiem.

Vairāku valstu pārstāvji pauduši nostāju, ka šiem jautājumiem pievērsta pārāk liela uzmanība, bet Ungārija to pat nodēvējusi par lieku histērijas celšanu. Tā uzskata arī britu ministrs Boriss Džonsons.

Ministri arī vienojušies neatkarīgi no notikumiem ASV palielināt Eiropas valstu drošības un aizsardzības spējas.

Lasi vēl