Donalds Tramps gatavojas Jeruzalemi atzīt par Izraēlas galvaspilsētu

Komentāri

Ar nozīmīgu paziņojumu šovakar klajā varētu nākt ASV prezidents Donalds Tramps. Sagaidāms, ka viņš atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Jeruzalemes statuss ir strīdīgs jautājums. Pilsētas austrumu daļu par savu galvaspilsētu uzskata arī palestīnieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jeruzalemes jautājums palicis neatrisināts kopš 1967. gada, kad Izraēla pilsētas austrumu daļu okupēja un vēlāk anektēja, uzskatot to par valsts galvaspilsētu. Tomēr arī palestīnieši vēlas, lai Austrumjeruzaleme kļūtu par viņu nākotnes valsts galvaspilsētu. Strīdu neļauj atrisināt tas, ka pilsētā ir svarīgas visu iesaistīto reliģiju – jūdaisma, kristiešu un islāma – svētvietas.

Starptautiskās sabiedrības nostāja šajā jautājumā nav vienota. Palestīniešu pusē ir arābu un musulmaņu valstis. Savukārt Izraēlas atbalstītāju vidū ir ASV, kas jau pirms 20 gadiem pieņēma lēmumu no Telavivas uz Jeruzalemi pārcelt savu vēstniecību.

Tomēr oficiāli šādu soli Baltais nams tā arī nav spēris.

Nu desmitiem gadus ilgajai piesardzībai pienācis gals, par ko, visticamāk, parūpēsies ASV prezidents Donalds Tramps, kurš vēl priekšvēlēšanu kampaņā solīja atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu. Ar šādu paziņojumu viņš varētu nākt klajā jau šovakar.

Par to pamatīgu satraukumu paudušas daudzas pasaules valstis, tostarp Turcija, kuras prezidents pat draudējis saraut diplomātiskās attiecības ar Izraēlu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl