Donalda Trampa sievu apsūdz Mišelas Obamas kopēšanā

Pievienot komentāru
Donalda Trampa sievu apsūdz Mišelas Obamas kopēšanā
Reuters/Scanpix

Skaļi pasaules medijos atbalsojusies skandalozā ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa sievas Melānijas šā rīta runa republikāņu partijas konventā. Viņa apsūdzēta plaģiātismā, jo runas fragmenti uzkrītoši atgādinājuši pašreizējās pirmās lēdijas Mišelas Obamas 2008. gada demokrātu konventā teikto.

Trampa kampaņas kuratori apsūdzības nodēvējuši par absurdām un paziņojuši, ka runa bijusi rūpīgi izstrādāta un pilnībā balstīta uz Melānijas Trampas dzīves pieredzi. Tikmēr kritiķi norādījuši, ka vairākos runas fragmentos Trampa izmantojusi Obamas teikto, to nedaudz pārveidojot.

Notikušais raisījis lielu sašutumu un šķelšanos gan Trampa atbalstītāju, gan pretinieku vidū. Daļa uzskata, ka runa bijusi nevainojama un apvainojumus izplatījusi Trampa sīvākā konkurente Hilarija Klintone, kamēr citi ir pārliecināti, ka Trampa kampaņa kārtējo reizi rupji pārkāpusi visas normas.

Citāti no Trampas un Obamas runām

Tulkots fragments no Trampas runas: “Jau bērnībā vecāki man iemācīja vairākas vērtības – ka ar smagu darbu var sasniegt to, ko dzīvē vēlies. To, ka tavi vārdi ir tavas saistības un ka tu dari to, ko saki, un turi savus solījumus. To, ka pret cilvēkiem jāizturas ar cieņu”.

Tulkots fragments no Obamas 2008. gada runas: “Baraks un es uzaugām ar ļoti līdzīgām vērtībām – ar to, ka smagi jāstrādā, lai dzīvē sasniegtu, ko vēlies. To, ka tavs vārds ir saistības un ka jādara tas, ko soli darīt; ka pret cilvēkiem jāizturas ar cieņu un respektu”.