Dombrovskim jaunajā amatā starptautiska debija – negaidīti dodas uz G20 samitu Austrālijā

0 Komentāru
Dombrovskim jaunajā amatā starptautiska debija – negaidīti dodas uz G20 samitu Austrālijā
(Foto: LETA)

Valdis Dombrovskis šodien negaidīti devies uz G20 samitu, kas notiks Brisbenā, Austrālijā. Šī ir uzskatāma par jaunā Eiropas Savienības (ES) priekšsēdētāja vietnieka debiju nozīmīgajā starptautiskā pasākumā.

Sākotnēji bija plānots, ka uz pasākumu dosies Ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas lietu komisārs Pjērs Moskovosī, tomēr uz pasākumu dosies Valdis Dombrovskis.

Dalība ES un G20 sanāksmē ir Valda Dombrovska pirmā lielā starptautiskā misija jaunās Eiropas Komisijas sastāvā.

Plānots, ka Dombrovskis kopā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Eiropadomes prezidentu Hermanu van Rompeju G20 samita laikā skaidros Eiropas Savienības nostājas finanšu pārvaldības, korupcijas apkarošanas, attīstības, enerģētikas un citās jomās. Tiks pārrunāta arī problēma, kas saistās ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Kā zināms, nedēļas nogalē Austrālijas pilsētā Brisbenā notiks G20 valstu grupas līderu samits. Tajā plānots apspriest virkni jautājumu, akcentējot ekonomiku. Eiropas Savienība no savas puses akcentējusi nepieciešamību samita laikā G20 valstīm vienoties par ekonomisko izaugsmi nākamo gadu laikā.

Samita rīkotāja – Austrālija – izvirzījusi ambiciozu mērķi nākamo piecu gadu palielināt G20 ekonomisko izaugsmi par 2% jeb aptuveni diviem triljoniem dolāru. G20 ir valstu ekonomikas nodrošina aptuveni 85% no globālā iekšzemes kopprodukta.

0 Komentāru