Dohas lidostā bez paskaidrojumiem liek izģērbties lidmašīnas pasažierēm

3 komentāri
Dohas lidostā bez paskaidrojumiem liek izģērbties lidmašīnas pasažierēm
SIPA/SCANPIX

Vairākas sievietes reisā uz Sidneju izjutušas briesmīgu apkaunojumu lidostā Dohā, kur viņas bez jelkādu paskaidrojumu sniegšanas izsēdinātas no “Qatar Airways” lidmašīnas un aizvestas uz slēgtu telpu, kur ārsts viņām licis izģērbties medicīniskās pārbaudes veikšanai, ziņo “The Guardian”.

Medicīniskās apskates mērķis bija tikt skaidrībā, vai kāda no izsēdinātajām lidmašīnas pasažierēm, tostarp no Austrālijas, nesen dzemdējusi, jo todien Hamadas starptautiskās lidostas tualetē atrasts jaundzimušais bez piederības.

Reisam QR908 uz Sidneju piektdien, 2. oktobrī, bija jāatstāj Hamadas starptautiskā lidosta Dohā plkst. 8.30, taču tas vairākas stundas kavējās, acīmredzot pēc tam, kad lidostā tika atrasts miris jaundzimušais.

Starp 34 uz lidmašīnas klāja esošajiem pasažieriem bija doktors Volfgangs Babeks, kurš atgriezās Austrālijā pēc Vācijā pavadīta mēneša kopā ar slimo tēvu. Viņš dalās redzētajā, stāstot par sieviešu izsēdināšanu no lidmašīnas bez jebkādiem paskaidrojumiem.

Babeks atminas, ka pēc apmēram trīs stundu ilgas gaidīšanas lidmašīnā aviokompānija pieprasīja, lai visas sievietes no gaisa kuģa izkāpj un dodas uz pārbaudi. Kad daiļā dzimuma pasažieres pēc ilgstošas gaidīšanas atgriezās lidmašīnā, viņas bija šokā un savstarpēji pārsprieda nupat kā notikušo, atminas Babeks.

“Vismaz viena no viņām raudāja. Sievietes teica, ka tas ir nepieņemami un pretīgi,” stāsta lidmašīnas pasažieris, apstiprinot, ka sievietēm bija jānovelk drēbes un viņas izmeklēja mediķis, kura mērķis bija tikt skaidrībā, vai kāda no lidmašīnas pasažierēm nesen nav bijusi grūta.

“Apsardzes darbinieki viņas ieveda pagrabā, viņām nezinot, kas notiek,” viņš atsaucas uz sieviešu teikto. “Un tad pasažieres tika nodotas dakteres rīcībā, kas viņas pārmeklēja, iepriekš liekot noģērbt visas drēbes zemāk par jostasvietu, pat apakšveļu,” viņš stāsta par pārbaudi.

Austrālija, kuras 13 pilsones arīdzan izsēdinātas no lidmašīnas, ir izteikusi nopietnas bažas par notikušo un pieprasījusi paskaidrojumus, ņemot vērā rupjos cilvēktiesību pārkāpumus šajā kontekstā.

“Esam oficiāli pauduši savas būtiskās bažas par incidentu Kataras varasiestādēm. Esam droši, ka drīzumā par notikušo tiks sniegta detalizēta un pārskatāma informācija,” sacījis Austrālijas Ārlietu un tirdzniecības departamenta pārstāvis.
3 komentāri