Dīzeļgeitas skandālā aizturēts “Audi” direktors; aizdomas par pierādījumu slēpšanu

0 Komentāru
Dīzeļgeitas skandālā aizturēts “Audi” direktors; aizdomas par pierādījumu slēpšanu
Foto: EPA / LETA

Vācijā nerimst skandāli autobūves nozarē – aizdomās par traucēšanu kriminālizmeklēšanai pirmdien aizturēts “Audi” uzņēmuma vadītājs Ruperts Štadlers.

Šī aizturēšana saistīta ar skandālu, kurš piemeklējis visu “Volkswagen” koncernu saistībā ar dzinēju izmešu datu viltošanu. “Audi” vadītājs ir līdz šim augstākā līmeņa amatpersona, kas šajā lietā nonākusi aiz restēm.

Tā sauktajam dīzeļgeitas skandālam ir jau teju 3 gadi – 2015. gada septembrī Vācijas autobūves koncerns “Volkswagen” atzinās, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkotas ar dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanas programmatūra. Krāpšanās pamatīgi iedragāja uzņēmuma reputāciju, kā arī izmaksāja miljoniem eiro. Neviena no augstām uzņēmuma amatpersonām par notikušo līdz šim nav tikusi sodīta. Tomēr nu skandālam ir turpinājums. Krimināllietas ietvaros Vācijā šodien aizturēts “Volkswagen” grupā ietilpstošā ražotāja “Audi” vadītājs Ruperts Štadlers. Arī 60 000 “Audi” automašīnu atklāta krāpnieciskā programma.

“Apcietināšanas iemesls ir draudi pierādījumu drošībai. Pirms nedēļās tika pārmeklēta Štadlera kunga māja, un prokuratūra tika informēta, ka apsūdzētais var negatīvi ietekmēt apsūdzētos, lieciniekus un pat veikt darbības ar pierādījumiem,” norāda prokurors Stefans Neknings.

Prokuratūrai ir aizdomas par pierādījumu slēpšanu, iespējams, notikusi arī pierādījumu viltošana.

“Ir notikusi krāpšana ar sertificēšanu. Iestādē Luksemburgā ir iesniegta ierīce, kurai bija manipulēta programmatūras kontroles sistēma. Tādējādi nevar uzskatīt, ka ir sertificēti arī automobiļi, kas ar šīm iekārtām aprīkoti,” turpina prokurors.

“Audi” sava šefa aizturēšanu apstiprinājis, taču sīkākus komentārus nesniedz. Zināms, ka aizdomās turamā statuss piemērots vēl vienam uzņēmuma valdes loceklim. Plānots, ka Štadleru nopratinās trešdien.

0 Komentāru