Divi asu izjūtu cienītāji pa virvi šķērso Viktorijas ūdenskritumu

Komentāri

Pa nostieptu virvi Viktorijas ūdenskritumu Zimbabvē šķērsojuši divi asu izjūtu cienītāji – 26 gadus jauns ekonomikas zinātnes students un 34 gadus jauns austriešu žurnālists.

Ekonomikas zinātnes students Lūkass Irmlers no Vācijas un 34 gadus jaunais austriešu žurnālists Reinhards Kleindls  savam izaicinājumam gatavojās divus gadus. Viņi apņēmušies pa virvi šķērsot UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautos ūdenskritumus, kuru platums sasniedz 1,7 kilometrus. Tiesa gan, vēl daži mēneši pārgalvjiem bija nepieciešami, lai iegūtu atļauju nostiept virvi no Zimbabves varas iestādēm.

Pēc tam tas bija vien nervu un līdzsvara jautājums – abiem pārgalvjiem to izdevās īstenot veiksmīgi, neiekrītot mutuļojošajā straumē.

Viktorijas ūdenskritumu vietējie pazīst ar nosaukumu ”pērkondārdošie dūmi”. Lietus sezonas laikā ūdenskritumā gāžas vairāk nekā 500 miljoni kubikmetru ūdens.

Ūdenskrituma augstums ir apmēram 100 metri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl