Komentāri

Divas sīriešu sievietes savā apģērbā paslēpa slēptās kameras un riskēja ar savu dzīvību, lai uzņemtu videokadrus, kuros redzams, kā rit dzīve ISIS teroristu kontrolētajā pilsētā Sīrijā – Rakā.

Dzīvē kopš teroristu ienākšanas pilsētā mainījusies līdz nepazīšanai – sievietes ielās nedrīkst pārvietoties vienas pašas bez pavadoņa, viņām pilnībā jāaizsedz ķermenis un seja, par ierastu parādību pilsētas ielās ir kļuvuši smagi bruņoti ISIS kaujinieki, tāpat notiek publiskās pēršanas par islāma pārkāpumiem un nežēlīgi, publiski nāvessodi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par video uzņemšanu, ja tā autores atklātu ISIS, abām sīrietēm draudētu publiska pēršana vai pat nāvessods. Uzņemtajā video sieviešu vārdi ir mainīti, sejas nav redzamas, bet balsis pārveidotas.

“Es vēlos dzīvot tā, kā pati gribu. Es gribu veikalos iegādāties to, ko pati vēlos. Es gribu iziet ārā viena pati, brīvi un bez “sarga”,” stāsta viena no sievietēm. Tagad šajā pilsētā sievietes vienas pašas nevar atrasties nedz uz ielas, nedz apmeklēt skolu vai darbu.

Teroristu organizācijas ISIS ienāca Rakā 2013. gadā, un kopš 2014. gada pilnībā kontrolē pilsētu.

Rakas ielās tagad patrulē īpašā policija. Vēl šā gada janvārī kāda 21 gadus veca sieviete tika nežēlīgi sodīta, jo nepakļāvās jaunajiem likumiem – no viņas ķermeņa daļām, kas bija redzamas un nebija apsegtas, tika izrauta miesa.

Skaties video – tāda tagad ir dzīve ISIS kontrolētajā teritorijā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl