Divas ārkārtīgi drosmīgas sievietes riskē ar savu dzīvību, lai uzņemtu šos kadrus ISIS kontrolētajā teritorijā

0 Komentāru
Divas ārkārtīgi drosmīgas sievietes riskē ar savu dzīvību, lai uzņemtu šos kadrus ISIS kontrolētajā teritorijā
REUTERS/SCANPIX

Divas sīriešu sievietes savā apģērbā paslēpa slēptās kameras un riskēja ar savu dzīvību, lai uzņemtu videokadrus, kuros redzams, kā rit dzīve ISIS teroristu kontrolētajā pilsētā Sīrijā – Rakā.

Dzīvē kopš teroristu ienākšanas pilsētā mainījusies līdz nepazīšanai – sievietes ielās nedrīkst pārvietoties vienas pašas bez pavadoņa, viņām pilnībā jāaizsedz ķermenis un seja, par ierastu parādību pilsētas ielās ir kļuvuši smagi bruņoti ISIS kaujinieki, tāpat notiek publiskās pēršanas par islāma pārkāpumiem un nežēlīgi, publiski nāvessodi.

Par video uzņemšanu, ja tā autores atklātu ISIS, abām sīrietēm draudētu publiska pēršana vai pat nāvessods. Uzņemtajā video sieviešu vārdi ir mainīti, sejas nav redzamas, bet balsis pārveidotas.

“Es vēlos dzīvot tā, kā pati gribu. Es gribu veikalos iegādāties to, ko pati vēlos. Es gribu iziet ārā viena pati, brīvi un bez “sarga”,” stāsta viena no sievietēm. Tagad šajā pilsētā sievietes vienas pašas nevar atrasties nedz uz ielas, nedz apmeklēt skolu vai darbu.

Teroristu organizācijas ISIS ienāca Rakā 2013. gadā, un kopš 2014. gada pilnībā kontrolē pilsētu.

Rakas ielās tagad patrulē īpašā policija. Vēl šā gada janvārī kāda 21 gadus veca sieviete tika nežēlīgi sodīta, jo nepakļāvās jaunajiem likumiem – no viņas ķermeņa daļām, kas bija redzamas un nebija apsegtas, tika izrauta miesa.

Skaties video – tāda tagad ir dzīve ISIS kontrolētajā teritorijā!

0 Komentāru