Komentāri
Divām oficiantēm nākas samaksāt 3000 eiro sodu par romu klientu diskrimināciju
Ilustratīvs foto: Tom Mascardo/Flickr

Divām oficiantēm Somijas pilsētā Turku nākas samaksāt trīs tūkstošu eiro sodu par sešu romu tautības klientu diskrimināciju, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Tiesa izskatīja atgadījumu kādā Turku pilsētas ēstuvē pērnā gada martā. Seši romu tautības klienti pasūtījuši ēdienu, taču oficiantes lūgušas samaksāt rēķinu nevis pēc ēdiena pasniegšanas un nobaudīšanas, kā ierasts, bet gan pirms tam. Oficiantes esot klientiem sacījušas, ka tāda esot šī restorāna politika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa atzina oficiantes vainīgas klientu diskriminēšanā pēc tautības, un lika samaksāt aizskartajiem apmeklētājiem katram pa 320 un 220 eiro, kopumā – ap trim tūkstošiem eiro.

Tikmēr restorāna īpašnieks šajā incidentā netika atzīts par vainīgu, jo viņš nav licis oficiantēm veikt šādas darbības. Par vainīgo tika atzīsts restorāna menedžeris.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl