Dienvidkorejas prezidents rosina aizliegt uzturā patērēt suņu gaļu

0 Komentāru
Dienvidkorejas prezidents rosina aizliegt uzturā patērēt suņu gaļu
EPA/SCANPIX

Dienvidkorejas prezidents Muns Čeins ir ierosinājis aizliegt suņu gaļas ēšanu, kas Dienvidkorejā jau kļuvusi par ierastu praksi, bet starptautiski tā rada valstij apkaunojumu.

Suņa gaļa jau gadiem ilgi ir viens no Dienvidkorejas ēdieniem un tiek lēsts, ka gada laikā iedzīvotāji apēd vienu miljonu suņu. Tiesa gan pēdējo gadu laikā novērots, ka šī tradīcija zaudē savu popularitāti, jo iedzīvotāji suņus arvien vairāk izvēlas turēt kā mājdzīvniekus nevis mājlopus.

Šī izsenā tradīcija ir tabu tēma tieši jauniešu vidū. Tāpat Dienvidkorejā turpina pieaugt dzīvnieku tiesību aktīvistu radītais spiediens.

“Vai nav pienācis laiks apdomīgi apsvērt suņu gaļas patēriņa aizliegšanu,” atsaucoties uz prezidenta preses pārstāvja teikto, 27. septembrī jautāja premjerministrs Kim Bu-gyeom.

Dienvidkorejas dzīvnieku industrija šobrīd piedzīvo kāpumu – arvien vairāk cilvēku izvēlas suni sev kā mājdzīvnieku, arī prezidents Muns. Prezidents sabiedrībā ir zināms kā suņu mīlis un pat vienu savu četrkājaino mīluli viņš izglābis pēc tam, kad stājies amatā.

Torija adopcija bijs viens no viņa priekšvēlēsanu solījumiem un, nu suņuks ir pilntiesīgs Prezidenta nama iemītnieks.

0 Komentāru