Komentāri
Dienvidkorejā turpinās nāvējošā SARS vīrusa paveida uzliesmojums
FOTO: SCANPIX

Bojā gājušo skaits ir sasniedzis 14, bet inficēto skaits pieaudzis līdz 138 cilvēkiem. Lai censtos novērst jaunu upuru skaitu, valstī ieviesta virkne drošības pasākumu. 

Bīstamā vīrusa dēļ uz Dienvidkorejas robežas ieviesta cilvēku temperatūras pārbaude. Cilvēku plūsma šeit ir liela, jo pierobežā atrodas daudzas rūpnīcas, kurās strādā lētais darba spēks no Ziemeļkorejas.

Līdz šim visos gadījumos inficēšanās notikusi slimnīcās, un amatpersonas mierina iedzīvotājus, ka slimība nav izplatījusies ārpus medicīnas iestādēm. Tomēr daudzviet Dienvidkorejā tiek īstenota virkne piesardzības pasākumu.

Vīrusa uzliesmojuma dēļ ir slēgti vairāki tūkstoši skolu, atcelti simtiem kultūras pasākumu un sporta sarīkojumu. Vairāk nekā 5o tūkstoši ārzemju tūristu ir atcēluši plānotus braucienus uz Dienvidkoreju.

Daudz tukšāki kļuvuši veikali, jo cilvēki izvairās uzturēties sabiedriskās vietās. Un veikalnieki jau cieš zaudējumus.

SARS vīrusa paveids, Tuvo Austrumu respiratorais sindroms, Dienvidkorejā uzliesmoja pagājušā mēneša vidū. Tas rada dziļu plaušu infekciju.

Pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Dienvidkorejā vīruss pirmajam tika atklāts kādam vīrietim, kurš bija nesen atgriezies no Saūda Arābijas. Šo nedēļu laikā, inficēto skaits pārsniedzis vienu simtu, bet miruši 14 cilvēki. Eksperti brīdina, ka inficēto skaits var palielināties vēl vairāk.

Vīruss tika atklāts 2012. gadā un tas ir skāris vairāk nekā 20 valstis, galvenokārt Saūda Arābiju. Vakcīnas pret to nav. Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nomirst aptuveni 35% no inficētajiem cilvēkiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl