Dienvidkorejā gatavošanās olimpiskajām spēlēm rit pēc plāna, apstiprina vēstnieks

Komentāri

Latvijas vēstnieks Dienvidkorejā Pēteris Vaivars stāsta, ka, neskatoties uz pēdējā laika Ziemeļkorejas agresīvo retoriku un darbībām, šajā valstī valda ikdienišķa, darba spara pilna noskaņa, viņš stāsta raidījumā “900 sekundes”.

Korejieši šādā vairāk vai mazāk spriedzes situācijā dzīvo jau trīs paaudzēs, kopš 1953. gada, kad beidzās karš, tādēļ pēdējā laika Ziemeļkorejas retorika un darbības īpaši dzīvi Dienvidkorejā nav ietekmējusi.

Savukārt runājot par gatavošanos Ziemas olimpiskajām spēlēm, kas Dienvidkorejā notiks 2018. gadā, vēstnieks apstiprināja, – gatavošanās tām rit pilnā sparā.

“Jāsaprot, ka Dienvidkoreja ģeopolitiski nav Ziemeļkorejas mērķis, līdz ar to provokācijas tieši pret Dienvidkoreju netiek sagaidītas,” pauda Vaivars.

Daži interesanti fakti:

Dienvidkoreja Latvijas neatkarību atzina 1991. gada 5. septembrī, diplomātiskās attiecības nodibinātas – 1991. gada 22. oktobrī.

Latvijas vēstniecība Seulā darbu sāka 2015. gada septembrī.

2015. gada aprīlī notika Latvijas un Dienvidkorejas divpusējās politiskās konsultācijas.

2013. gada maijā vizītē Dienvidkorejā bija tā brīža Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pēc tirdzniecības apgrozījuma ar 71 360 000 eiro Dienvidkoreja ieņem 31. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Latvija uz Dienvidkoreju eksportē koksni, minerālos produktus; importē – mašīnas, mehānismus, elektriskās iekārtas, plastmasu.

Lasi vēl