Komentāri

Dienvideiropu turpina postīt karstais un sausais laiks. Grieķijas pilsētas Kalamas apkārtnē un Zakintas salā izcēlušies mežu ugunsgrēki, kuru dēļ tūkstošiem cilvēku nācās pamest savas dzīvesvietas un viesnīcas.

Lielā karstuma izraisītie mežu ugunsgrēki Kalamas pilsētā Grieķijā nopostījuši vairāk nekā divdesmit māju. Šo pilsētu iecienījuši gan ārzemju tūristi, gan vietējie atpūtnieki, kuri pilsētā pavada vasaras karstākās dienas. Kalama atrodas tikai 36 kilometru attālumā no Grieķijas galvaspilsētas Atēnām. Uguns izplešas arī Atēnu virzienā, un varasiestādes ir pārtraukušas satiksmi pa lielu daļu vietējo ceļu.

Teju 200 ugunsdzēsēju cenšas apdzēst liesmas, glābšanas darbos iesaistīti arī helikopteri. “Mēs satraukti gaidām, kad uguns tiks dzēsta. Ko mēs varam teikt? Tās ir mūsu mājas, kas deg,” saka vietējās iedzīvotājs Petrs Dedess.

“Man ir žēl, ka šī paradīze ir pārvērtusies par elli. Es šo vietu visu savu dzīvi esmu saucis par paradīzi. Es šeit dzīvoju, un es arī turpināšu šeit dzīvot. Arī turpināšu teikt, ka šī pilsēta ir paradīze. Taču man ir neizsakāmi žēl, ka šī vieta ir pārvērtusies par elli,” norāda cits Kalamas iedzīvotājs – Niks Vlačs.

Arī Grieķijai piederošo Zakintas salu piemeklējuši sērijveida ugunsgrēki. Nedēļas nogalē sākušies vairāk nekā desmit ugunsgrēki, un spēcīgā vēja dēļ lielāko daļu no tiem pagaidām nav izdevies nodzēst. Varasiestādes uzskata, ka šie ugunsgrēki nav dabas stihiju izraisīti, un dedzināšana bijusi apzināta.

Vairāki simti mežu ugunsgrēku plosās arī Portugālē. Teju četriem tūkstošiem ugunsdzēsēju palīgā nākuši arī Spānijas un Marokas spēki. Lai gan pamazām liesmas izdodas savaldīt, tomēr aptuveni desmit reģionos situācija joprojām ir kritiska. No liesmām arī cietuši vairāk nekā četrdesmit cilvēki. Portugālē šovasar jau iepriekš bija lieli mežu ugunsgrēki, kuros lielos mežu ugunsgrēkos dzīvību zaudēja 64 cilvēki.

Lasi vēl