Dienvidāfrika uz laiku aptur “AstraZeneca” vakcīnas lietošanu

2 komentāri
Dienvidāfrika uz laiku aptur “AstraZeneca” vakcīnas lietošanu
ZUMAPRESS / SCANPIX

Dienvidāfrikas Republika apturējusi “AstraZeneca” ražotās vakcīnas pret Covid-19 pielietošanu saistībā ar pētījumu, kas atklāj, ka tā sliktāk tiek galā ar valstī atklāto infekcijas paveidu, vēsta “900 sekundes”.

Dienvidāfrika aizvadītajā nedēļā saņēma pirmo miljonu “AstraZeneca” vakcīnas devu un plānoja veselības aprūpes darbiniekus sākt vakcinēt februāra vidū.

Dienvidāfrikas veselības ministrs paziņojis, ka valdība gaidīs zinātnieku tālākos ieteikumus par to, kā rīkoties ar “AstraZeneca” vakcīnu, ņemot vērā saņemtos pētījuma rezultātus.

Lasi vēl: Kā darbojas “AstraZeneca” un Oksfordas universitātes zinātnieku izstrādātā Covid-19 vakcīna?

Svētdien, 7. februārī, izplatītie dati parāda, ka “AstraZeneca” vakcīna dod vien nelielu aizsardzību pret Dienvidāfrikas sērgas variantu, tādēļ šobrīd valsts turpinās vakcinēšanu ar “Pfizer”/”BioNTech” un “Johnson&Johnson” devām.

Aģentūra LETA vēsta, ka Dienvidāfrikas Vitvatersrandas Universitātes un Lielbritānijas Oksfordas Universitātes speciālisti veikuši vakcīnas klīniskos pētījumus Dienvidāfrikā. Tajos piedalījās vairāk nekā 2000 cilvēku.

“Diemžēl “AstraZeneca” neiedarbojas vieglos un mērenos saslimšanas gadījumos,” preses brīfingā sacīja profesors Šabirs Madhi, kas vadīja pētījumu.

Pētījuma gaitā nav bijusi iespēja pārliecināties par vakcīnas efektivitāti attiecībā uz smagu saslimšanas gadījumu novēršanu, jo dalībnieku vidējais vecums bijis 31 gads un viņi nav pārstāvējuši demogrāfisko grupu, kas lielākā mērā pakļauta vīrusa smagu simptomu riskam, viņš piebilda.

2 komentāri