Diena pēc vēlēšanām Vācijā: noskaņojums partiju vidū trauksmains

1 komentārs
Diena pēc vēlēšanām Vācijā: noskaņojums partiju vidū trauksmains
AP/LETA

Dienu pēc Vācijas Bundestāga vēlēšanu rezultātu uzzināšanas noskaņojums partiju vidū ir trauksmains, savukārt iedzīvotāji gaida visai interesantu politisku izrādi.

Vācijā vēl nepieredzētu koalīciju – Kristīgo demokrātu, “zaļo” un Brīvo demokrātu apvienību – jau norakstījuši daudzi. Cilvēki uzskata, ka tā nestrādās atšķirīgo uzskatu dēļ. Citi gan pieļauj jaunu līderu un lielāku kompromisu parādīšanos. Angela Merkele jau uzsākusi koalīcijas sarunu plānošanu, taču abu partiju pārstāvji potenciālo draudzību, maigi sakot, uztver ļoti piesardzīgi.

KRISTIANS LINDNERS
FDP līderis

“Zaļajiem” tagad vajadzēs mēģināt izskaidrot saviem vēlētājiem, ka tas, ko kampaņas laikā viņi teica par Brīvajiem demokrātiem, vairs nav patiesība. Lai šādas koalīcijas durvis paliktu atvērtas, mums jārunā par klimata aizsardzību. Tas nav nekāds joks, ar ko mēs kaitinām cilvēkus – no tā atkarīga mūsu planētas pastāvēšana.

Vēl raibāka aina gan vērojama plānotajā opozīcijā, kur pārsteigumu sagādājusī partija “Alternatīva Vācijai” jau piedzīvo šķelšanos. Viena no politiskā spēka līderēm Frauke Petrī paziņoja, ka partijas valde ir anarhiska un neko nepanāks. Viņa atstāja svinīgajā gaisotnē uzsākto preses konferenci, atlikušajiem pārstāvjiem neatstājot citas iespējas kā atvainoties par pēkšņo pārsteigumu.

Jau ziņojām, – šā gada centrālais politiskais notikums ir noslēdzies un lielus pārsteigumus tas nav nesis. Oficiālie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Angelai Merkelei pārliecinoši izdevies nosargāt amatu un arī turpmākos četrus gadus viņa būs Eiropas ietekmīgākā politiķe. Merkeles vadītie kristīgie demokrāti ar 33% vēlētāju atbalstu triumfējuši Bundestāga vēlēšanās.

TOP komentāri

  • Es tak teicu !!!
    0 0 0

    Es tak teicu !!!

    Ka dvieļgalvu aģente ES uzvarēs ! Gaidiet nākošo musliku invāziju un jaunus džihādistus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl