Desmitiem tūkstošu izmisušu cilvēku bēg Turcijas robežas virzienā no Alepo

Komentāri

Noticis kārtējais saasinājums Sīrijas konfliktā, kura dēļ desmitiem tūkstošu sīriešu bēg Turcijas robežas virzienā no Alepo pilsētas, kur Sīrijas režīma spēki ar Krievijas atbalstu īsteno plašu ofensīvu.

Par spīti tam, ka  šobrīd Ženēvā notiek ANO organizētas  miera sarunas, Bašāra al Asada režīma spēki turpina ofensīvu, pateicoties arī intensīvam Krievijas gaisa spēku atbalstam. Katastrofāla situācija izveidojusies Alepo – Sīrijas lielākajā pilsētā, kuru daļēji kontrolē opozīcija. Tā apgalvo, ka Krievija bombardējusi ap  500 mērķiem pilsētā, kas ir intensīvākie uzbrukumi kopš kampaņas sākuma pērn. Rezultātā Asada spēki guvuši virsroku un opozīcija  ielenkta  pilsētas Rietumu daļā, nogriežot iespējas saņemt atbalstu no ārvalstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Desmitiem tūkstošu izmisušu cilvēku šobrīd bēg uz Turciju, lai izvairītos no asinspirts. Satraukumu par notiekošo un brīdinājumu Krievijai pārtraukt situācijas eskalāciju pauž  NATO.

”NATO stingri atbalsta jebkādus mēģinājumus rast miermīlīgu un politisku izeju Sīrijas konfliktam. Tas, ko mēs redzam, ir intensīvi Krievijas gaisa uzbrukumi galvenokārt opozīcijas grupējumiem Sīrijā. Šāda rīcība  grauj politiska risinājuma iespējas. Turklāt Krievijas iznīcinātāju aktivitātes gaisā izraisa starptautisku saspīlējumu un Turcijas gaisa telpas pārkāpumus,” pauda Jens Stoltenbergs, NATO vadītājs.

Kremlis gan visus pārmetumus par situācijas eskalāciju noraida. Krievija tikai atbalsta leģitīmo varu, un pauž satraukumu, ka Sīrijā varētu iebrukt sveša armija.

Foto:

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl